Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Meghan i Harry odcięci od królewskich pieniędzy. Z czego żyją? Mają inne źródła dochodu

110
Podziel się

Książę Harry i jego małżonka Meghan Markle odeszli z rodziny królewskiej, zostali też pozbawieni tytułów i pieniędzy Pałacu Buckingham. Nie oznacza to jednak, że będą klepać biedę. Bankructwo raczej im nie grozi.

Meghan i Harry odcięci od królewskich pieniędzy. Z czego żyją? Mają inne źródła dochodu
Meghan Markle i książę Harry odcięci od pieniędzy. (ONS.pl)
bDSDLSCt

Odejście Harrego i Meghan z rodziny królewskiej, czyli tzw. megxit, wróciło na pierwsze strony gazet za sprawą wywiadu, jakiego para udzieliła niedawno znanej amerykańskiej dziennikarce.

Za licencję na wyemitowanie rozmowy stacja CBS zapłaciła firmie Oprah Winfray między 7 a 9 mln dolarów. Rozmówcy dziennikarki zapewniają jednak, że za udział w show nie wzięli ani centa.

W prawie dwugodzinnej rozmowie Oprah Winfrey pytała o powody porzucenia brytyjskiej monarchii. Okazało się, że życie książęcej pary nie było usłane różami. Padły liczne zarzuty o brak wsparcia, czy wręcz "uwięzienie" na brytyjskim dworze.

bDSDLSCv
Zobacz także: Gigantyczny dług państwa. Co będzie po pandemii?

Jak twierdzi książę Harry, ze strony rodziny królewskiej miało paść skandaliczne pytanie o kolor skóry dziecka, które miało przyjść na świat jako osoba znajdująca się w linii sukcesji brytyjskiego tronu.

Po jednoznacznej deklaracji zerwania związków z rodziną królewską Harry i Meghan przenieśli się do Kanady. Jak mówił w najnowszym wywiadzie z Oprah Winfrey książę, w 2020 roku królowa odcięła go od pieniędzy płynących z Pałacu Buckingham.

bDSDLSCB

Ile ich było? W porównaniu z innym majątkiem księcia niewiele. Co roku William i Harry dostawali łącznie 5 mln funtów z 82 milionów funtów rocznego Suwerennego Grantu, który jest finansowany przez podatników i przekazywany najstarszym członkom rodziny królewskiej.

Uważa się, że Harry dostawał mniej niż William, a jego roczny przychód oscylował wokół 2 mln funtów.

Łączny majątek Harry'ego szacuje się, w zależności od źródeł, na 30-40 mln funtów. To w dużej mierze pieniądze, które książę otrzymał w spadku po swojej matce, księżnej Dianie.

Początkowo spadek wynosił 10 mln funtów, ale pieniądze zostały zainwestowane i pomnożone. Do tego należy doliczyć około 7 mln funtów po Królowej Matce, która wpłaciła tę kwotę na fundusz powierniczy.

bDSDLSCC

W skład majątku Harry'ego wchodzą też pieniądze, które ten zarabiał służąc w wojsku (zgodnie z brytyjską tradycją). Przypuszcza się, że było to ok. 40-50 tysięcy funtów rocznie.

Sama Meghan też zgromadziła na koncie konkretną sumę. Zarabiała ok. 40 tys. funtów za odcinek "W Garniturach". Jej blog o stylu życia "Tig" był wart 60 tys. funtów rocznie, zanim go zamknęła. Jest też właścicielką przynajmniej jednej nieruchomości w Toronto. Wartość jej majątku ocenia się na łącznie 4 mln funtów.

Para nie podpisała przed ślubem intercyzy, co oznacza, że ich majątek jest wspólny i w razie rozwodu dojdzie do podziału.

bDSDLSCD

Choć Meghan i Harry mają środki na koncie i nie muszą dokonywać radykalnych zmian w swoim stylu życia, nie zamierzają utrzymywać się wyłącznie z oszczędności. W 2019 roku para zastrzegła markę Sussex Royal.

Profil na Instagramie, prowadzony pod tym logotypem, obserwuje ponad 10 mln osób. Co prawda ostatni opublikowany na nim post pochodzi z końca marca 2020 roku, ale niewykluczone, ze w przyszłości zostanie on wykorzystany biznesowo.

W zeszłym roku para podpisała też umowę z Netflixem i serwisem Spotify. Będzie produkować firmy, seriale i podcasty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDLSCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(110)
Pisexit
miesiąc temu
A jak pisowska monarchia,ile miała sześć lat temu a ile ma teraz , to już muszą być ciężkie miliardy a przyszli w obszarpanych spodniach i z broszkami z odpustu , łupierzem na marynarce i smażonymi kotletami .Z sołtysów ,komunistów i sprzątaczek zostali milionerami .To jest inwestycja ! Harry to może tylko pomarzyć .
Gość
miesiąc temu
A tak płaczą, że odcieli ich od pieniędzy A tu proszę , wielu chciałoby być " takim biedakiem"
NBVG
miesiąc temu
spoko BĘDĄ JESZCZE ZARABIAĆ NA SZKALOWANIU RODZINY KRÓLEWSKIEJ !!! potem MEGA go ZOSTAWI i ZOSTANIE SAM ...do czasu AŻ ZNAJDZIE się KOLEJNA ''PRZECHODZONA''' chyba, że ZMĄDRZEJE../????/
bDSDLSCX
dzanek3
miesiąc temu
jakie FIRMY para będzie produkować?, może powinno być filmy?
Andy
miesiąc temu
Z rozboju i włamów żyją. W Ameryce to bardzo popularne zajecie, szczególnie gdy w grę wchodzi czarny.
...
Następna strona