Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Mennica Skarbowa otwiera sklep i gromadzi złoto. W ten sposób szykuje się na drugą falę

27
Podziel się

Czternasty punkt sprzedaży Mennicy Skarbowej otwarty. Spółka rozważa otwieranie dalszych punktów, jednak na razie skupia się przede wszystkim na gromadzeniu większej ilości złota inwestycyjnego. Przekonuje, że ta decyzja ma związek m.in. z trwającą pandemią koronawirusa.

Mennica Skarbowa otwiera sklep i gromadzi złoto. W ten sposób szykuje się na drugą falę
Mennica Skarbowa otwiera nowy punkt sprzedaży. Na zdjęciu prezes spółki Jarosław Żołędowski. (Materiały prasowe, Mennica Skarbowa)
bDyZOMsB

Nowy sklep otwarty został w Katowicach. Będzie działać na zasadzie outlet pod marką "Mennica Krajowa". To stacjonarna odsłona sklepu internetowego spółki, który również sprzedaje produkty outletowe

Spółka chce w ten sposób skorzystać na rosnącym w Polsce trendzie sprzedażowym tej grupy produktów oraz segmentu rynku metali inwestycyjnych.

Jak informuje spółka w komunikacie prasowym, w pierwszej połowie 2020 roku Mennica Skarbowa sprzedała około 1000 kg złota, czyli dwa razy więcej niż w pierwszym półroczu 2019.

bDyZOMsD
Zobacz także: Zobacz: To nie czas na zmiany. "Gospodarka potrzebuje spokoju"

- Poszerzając naszą stacjonarną sieć sprzedaży, odpowiadamy na popyt ze strony klientów, który utrzymuje się na wysokim poziomie. Otworzyliśmy oddział w Katowicach i nie wykluczamy kolejnych w Polsce - przekonuje Jarosław Żołędowski, prezes zarządu Mennicy Skarbowej.

bDyZOMsJ

- Jednak na chwilę obecną naszym priorytetem jest zakup dużej ilości złota. Przygotowując się na zawirowania na rynkach i zakłócenie dostaw w wyniku pandemii, tak jak to miało miejsce jeszcze kilka miesięcy temu, gromadzimy duże ilości kruszcu w naszym skarbcu - dodaje.

Prezes wyraża też przekonanie, że obecnie MS ma największe zapasy kruszcu spośród krajowy dealerów. Zapewnia tym samym, że firma będzie lepiej przygotowana na "potencjalne zawirowania na rynku" związane z drugą falą pandemii.

"Obecnie największą popularnością w oddziałach Mennicy Skarbowej cieszą się sztabki i monety bulionowe o wadze 1 uncji (31,1 grama), a także sztabki 100-gramowe. W ostatnim czasie spółka zanotowała także gwałtowny wzrost zainteresowania mniejszymi gramaturami, tym razem nie z myślą o prezentach, a o dużej podzielności własnej inwestycji" - czytamy w komunikacie.

bDyZOMsK
bDyZOMte
KOMENTARZE
(27)
Zgred
3 miesiące temu
Mennica Skarbowa - nie jest zadna instytucja panstwowa - to prywatna spolka handlujaca metalami inwestycyjnymi oraz monetami i medalami. Sama jednak nie jestwytworca monet i medali - nie tloczy ich jedynie nimi handluje. Jedynym podmiotem ktory tloczy monety w Polsce na zlecenie NBP ale takze innch bankow centralnych jest Mennica Warszawska. A zloto inwestycyjne jako osoba prywatna to najlepiej kupic w NBP - tu nikt nie wcisnie pozlacanego zlomu, jezeli jednak seria monet z orlem bielikiem nie przypadla do gustu - to Brytyjska Mennica Krolewska, Australijska oraz Mennica Amerykanska oraz Mennica Wiedenska prowadza sprzedaz swoich monet przez internet - jak wiec widac wcale nie trzeba placic calkiem sporych pieniedzy za posrednictwo "Mennicy Narodowej" w cudzyslowie bo ani to Mennica - nie tloczy monet i medali ani narodowa - nie nalezy do panstwa - ot spolka handlowa jakich tysiace w Polsce
Mikkkl
3 miesiące temu
Ciekawe skad znowu przy ich spredach znajda naiwnych to co u nich w kazdej firmie prywatnej jest o 10 %taniej
NightRider
3 miesiące temu
Najwięcej komentarzy ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym piszą. Mennica Skarbowa to firma PRYWATNA, nie powiązana z PiSem, ani Skarbem Państwa. Nie mają nic wspólnego ze złotem które PiS ściągnął z Anglii.
bDyZOMtf
Krzysiek
3 miesiące temu
LUDZIE TO JEST PRYWATNA FIRMA
MSD
3 miesiące temu
to nie jest firma państwowa, tylko prywatna, notowana na GPW
...
Następna strona