Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
#kolej2023
03.02.2019 01:58

Miasto symbol odzyska połączenia kolejowe. Decyzja o wariancie inwestycji jeszcze w tym roku

- Wkrótce ogłosimy przetarg na studium wykonalności, które będzie opracowane jeszcze w tym roku - mówi o procesie przywracania połączenia kolejowego w Jastrzębiu-Zdrojowi wicemarszałek woj. śląskiego Michał Woś.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)

Dziewięćdziesięciotysięczne Jastrzębie-Zdrój jest największym miastem w Polsce, które nie posiada pasażerskiego połączenia kolejowego. - Jastrzębie jest symbolicznym przykładem tego, co działo się z polską koleją w latach 90-tych. Wszyscy mówimy o zjawisku zwijania się w kolei. Wówczas postawiono na rentowność zamiast patrzeć na kolej i szerzej na transport jako ważne zadanie publiczne - tłumaczy Michał Woś.

Jak wyjaśnia, kolej przegrała z przewoźnikami prywatnymi, którzy busami byli w stanie przewozić pasażerów z miasta do Katowic w ciągu 60 minut, nie ponad 2 godzin, jak to miało miejsce w przypadku kolei.

Przywrócenie połączenia kolejowego, według deklaracji wicemarszałka województwa śląskiego, to kwestia najbliższych kilku lat. Do końca tego roku przygotowane ma zostać studium wykonalności, które wskaże najkorzystniejszy wariant inwestycji zachowaniem nieprzekraczalnego czasu 60-minutowego czasu dojazdy z Jastrzębia-Zdroju do Katowic.

- Ta sprawa jednoczy samorząd, posłów i rząd - dodaje Woś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-02-2019

jotPlatfusy zniszczyli wszystko.Nie ma przemysłu,stoczni,zamknięte kopalnie,rozwalono PKS-y i kolej.Nie wspominam o siłach zbrojnych , zamykanych … Czytaj całość

03-02-2019

bewaPlatfusy niszczyli Polskę ,to miasto padło przez niszczenie wszystkiego ,wstrzymano budowę mieszkań,zlikwidowano kolej ,likwidowano kopalnie, droga do … Czytaj całość

23-01-2019

Tom.Oni tak zrobią jak z Piły do Poznania, że pociąg pojedzie dłużej jak przed wojną.

Rozwiń komentarze (24)