Notowania

pekaes
23.02.2019 14:15

Mieliśmy rację. "Pekaesy" stały się hitem wyborczym

Prawo i Sprawiedliwości dołączyło do chóru obiecujących przywracanie mniejszym miejscowościom "pekaesów". Wcześniej ten postulat na sztandary wzięły Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Wiosna Roberta Biedronia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Autobusy w najmniejszych miastach - to obiecują niemal wszystkie partie

- W ciągu ostatnich kilkunastu lat w Polsce połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę. Z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy ten miliard - powiedział na konwencji Prawa i Sprawiedliwości prezes partii Jarosław Kaczyński. Jak dodał, nie mówi jedynie o wielkich miastach, ale "przede wszystkim mniejszych i wsiach".

- Od kwietnia odbudujemy połączenia autobusowe - dodał niedługo później premier Mateusz Morawiecki.

Zapowiedzi odbudowy połączeń autobusowych i - szerzej - inwestycji w komunikację zbiorową, zgodnie z przewidywaniami money.pl stały się hitem tegorocznej kampanii wyborczej. Prawo i Sprawiedliwość jest jak dotychczas największą, ale nie pierwszą, partią, która postulat wciągnęła na swoje sztandary. Wcześniej wagę problemu doceniły Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Wiosna.

Robert Biedroń obiecał dostępny dla każdego transport publiczny i darmowe przejazdy dla dzieci.
Nowa obietnica może stać się wyborczym hitem. Zaczął Biedroń

Jak opisywaliśmy w naszym tekście sprzed kilku tygodni, potrzebę zapewnienia mieszkańcom transportu zbiorowego wyczuły wcześniej niektóre samorządu. I tak np. na Dolnym Śląsku funkcjonuje całkowicie darmowe połączenie autobusowe pomiędzy dwoma powiatami (Chocianów-Lubin). Co więcej, wspomniana liniama być dopiero początkiem regionalne sieci darmowych autobusów.

Zobacz też nasz materiał o ekologicznych autobusach w Tomaszowie Mazowieckim

Za darmo bowiem jeździ się dziś w powiatach polkowickim i lubińskim. Za bilety w środkach transportu zbiorowego nie trzeba też płacić w pobliskim Jaworze, Złotoryi i Bolesławcu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pekaes, pks, autobusy, komunikacja zbiorowa, transport publiczny, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-02-2019

DAMIANPSL? toście mnie rozbawili. Przecież oni jak byli u władzy to tylko zamykali połączenia!!! Sam pochodzę z nie takiej małej wioski 1000 ludka. To do … Czytaj całość

23-02-2019

kibicDarmowe PEKAŁESY, reaktywacja PRL przed wyborami. To może w tym PRL-u dla Pana Kaczyńskiego nie było tak źle. Ukradł księżyc, ale oddał i teraz stara … Czytaj całość

23-02-2019

bgssbhahahaaa a kto zlikwidował chyba komuniści hahhahahahaaaa Trzeba było utrzymywac i dbać ale to przerastało lepiej kościółek i walka z komuna gender i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (68)