Notowania

Miliardy na kolej, a Uber na dystans. "Nie mam faworyta" – mówi minister infrastruktury

- Na kolej przeznaczyliśmy 100 mld zł. Te pieniądze już są wydawane. Kolej musi się zmienić, musi się stać bezpieczna, punktualna i konkurencyjna – mówił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas I Kongresu Rozwoju Kolei.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)
- Nie mam faworyta na rynku przewozu osób. Nie czuję też niechęci. Jestem zobowiązany do tego, by zatrzymać zasady zdrowej konkurencji. – wyjaśnił minister Adamczyk. (Fot: Krzysztof Olszewski/WP)

Na co dokładnie zostaną wydane te pieniądze? Minister Adamczyk wyjaśnił, że 66 mld zł z tej kwoty ma zostać wydanych na przebudowę infrastruktury kolejowej, która czasy świetności ma dawno za sobą.

- Jest wiele przykładów tras, które z powodu długiego czasu przejazdu, są niekonkurencyjne. Chodzi np. o połączenia Kraków-Katowice, Warszawa-Lublin. Takie trasy chcemy modernizować w pierwszej kolejności – wyjaśnił minister Adamczyk.

Pozostałe środki też już zostały zabezpieczone. Miedzy innymi na doprowadzenie połączeń kolejowych do terenów wykluczonych.

Minister Adamczyk opowiadał też o transporcie drogowym, a dokładniej – o firmach zajmujących się przewozem osób. Czy szef resortu infrastruktury polubił się z Uberem?

- Nie mam faworyta na rynku przewozu osób. Nie czuję też niechęci. Jestem zobowiązany do tego, by zatrzymać zasady zdrowej konkurencji. Każdy dostawca usług musi spełniać odpowiednie warunki. Do tych podmiotów musi być też wpisany Uber. I według mojej wiedzy firma ta dostosuje się do polskiego prawa – wyjaśnił Andrzej Adamczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pltu wstaw treść

Tagi: #kolej2023, kongres rozwoju kolei, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

JawiemtoNiedawno podrozowalem Regiojetem w Czech. Bilet Ostrava Praha w klasie biznes to 80 zl - W OBIE STRONY. Ceny w pociagu to piwo za 4 zl l, sernik za … Czytaj całość

24-01-2019

GggTeraz będą spółki powoływać i obsadzać pisiewiczami, tak kradnie pis

24-01-2019

PromilA ile z tej kasy będzie wywalone w błoto???

Rozwiń komentarze (43)