Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Milionerzy z TVP. Pokazali, ile zarabiają prowadzący

507
Podziel się:

Onet dotarł do umów prowadzących "Wiadomości" w TVP. . Najlepiej opłacani są Danuta Holecka i Michał Adamczyk. Oboje dzięki przelewom z TVP stali się milionerami. Miesięcznie otrzymują po 40-50 tys. zł plus VAT. Do tego dochodzą dodatki - informuje portal.

Milionerzy z TVP. Pokazali, ile zarabiają prowadzący
Danuta Holecka jest twarzą TVP. Według Onetu ma zarabiać teraz nawet 50 tys. zł miesięcznie (Materiały prasowe)

"Dwoje najważniejszych prezenterów — Danuta Holecka oraz Michał Adamczyk — ma z TVP po dwie umowy. Z jednej strony są zatrudnieni jako osoby fizyczne, z relatywnie niewysoką gażą sięgającą w ostatnich latach 5-10 tys. zł. Ale prawdziwe frukta są gdzie indziej — Holecka i Adamczyk mają własne jednoosobowe firmy, z którymi TVP podpisuje dodatkowe umowy, znacznie bardziej lukratywne" - informuje onet.pl.

Tyle zarabiają prowadzący "Wiadomości"

Według portalu Danuta Holecka miała podpisać we wrześniu 2020 r. umowę na prowadzenie "Wiadomości" 10-11 razy w miesiącu za 46 tys. zł netto. Umowa skończyła się na początku tego roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Już nie tylko Tusk. PiS ma drugiego przeciwnika

"W sumie Holecka miała przez ten czas zarobić niemal 1,4 mln złotych, choć w umowie znalazł się też zapis, że wraz z innymi dodatkami "łączna wartość umowy (…) nie przekroczy kwoty 2 072 550,00 zł. Te ponad 2 mln maksymalnej gaży to kwota netto" - donosi onet.pl

Portal ujawnia także szczegóły nowej, obowiązującej umowy. Holecka miała dostać podwyżkę do 50 tys. zł netto miesięcznie.

Onet dotarł także do szczegółów umowy Michała Adamczyka. "Wynagrodzenie — 43 tys. zł netto miesięcznie. Za tę stawkę Adamczyk miał prezentować "Wiadomości" z taką samą częstotliwością, co Holecka. Dodatkowo co tydzień miał prowadzić publicystyczny program "Bez retuszu". W sumie w czasie trwania wspomnianej umowy Adamczyk zainkasował niemal 1,3 mln zł, choć wraz z innymi świadczeniami mógł otrzymać blisko 2 mln zł" - informuje portal. Umowa obowiązywała od sierpnia 2020 do stycznia 2023 r.

Na początku września władze stacji zdecydowały, że Michał Adamczyk nie będzie występować na wizji. Sam prowadzący oświadczył, że udaje się na urlop i oddaje się do dyspozycji zarządu. Ma to związek z tym, że Onet.pl ujawnił, że ponad 20 lat temu Michał Adamczyk usłyszał prokuratorskie zarzuty za brutalne pobicie swojej kochanki. Portal internetowy dotarł do akt sprawy.

Miliard dla TVP

- Poprawka wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2009 r., w którym uznano, że jeśli są zwolnienia z abonamentu, to należy je wyrównać - przekonywał wówczas poseł PiS Radosław Fogiel.

Na uwagę, że to oznacza 35-procentową waloryzację, dwa razy wyższą niż poziom inflacji, Fogiel odparł: "Z pewnością wszystkiego się pan dowie podczas debaty budżetowej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(507)
Adura
6 miesięcy temu
A ile już dawno zarabiał Lis?
Ela 55
7 miesięcy temu
No ludzie co to ma być wstydu nie mają bizancjum za nasze pieniąsze szlak mnie trafia a was ? i mam to to bronić i chodzić na marsze niech s ją już dziś hańba
Herkules
7 miesięcy temu
Uczciwy autor artykułu powinien dla porównania podać zarobki w Tvn,
Kgb
7 miesięcy temu
Kiedyś Lis, teraz Holecka, następnie X , później Y i tak do końca świata i 2 dni dłużej .......................
Kaisa 19
8 miesięcy temu
To jest prawo i sprawiedliwość widziana oczami PIS , a gdzie my zwykli ludzie pracujący ciężko na każde wynagrodzenie... Pytam się czy ten Świat zwariował ???
...
Następna strona