Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
milenialsi
02.07.2020 22:01

Millenialsi. Kto to taki i co warto o nich wiedzieć?

Millenialsi to popularne określenie Pokolenia Y, czyli osób urodzonych pod koniec XX wieku. Czym się charakteryzują przedstawiciele tej grupy i co warto o nich wiedzieć?

Podziel się
Dodaj komentarz
(pixabay.com)
Millenialsi. Kto to jest i jakie ma cechy?

Millenialsi to określenie socjologiczne, odnoszące się do ludzi z Pokolenia Y. To naturalni następcy tzw. Pokolenia X, czyli ludzi urodzonych w latach 60. i 70. minionego stulecia.

W przeciwieństwie do nich millenialsi są znacznie bardziej zdecydowani na to, co chcą w życiu robić. Grupa ta obejmuje osoby urodzone między 1980 a 2000 rokiem. Dzieli się ją na dwie podgrupy:

  • starszą, urodzoną między 1980 a 1989 rokiem,
  • młodszą, urodzoną w latach 1990-2000.

Niektórzy socjologowie twierdzą, że do Pokolenia Y należy zaliczyć osoby urodzone w latach 1984-1997, a inni - że między 1982 a 2004. Chodzi jednak o osoby urodzone pod koniec XX wieku.

Milenialsi. Cechy charakterystyczne

Podstawową cechą Pokolenia Y jest zafascynowanie nowoczesnymi technologiami, korzystanie z nowinek i to, że są za pan brat z internetem.

Ponieważ są wychowani w okresie gospodarki wolnorynkowej, dużo większe znaczenie przykładają do zdobywania pozytywnych doświadczeń życiowych i samorealizacji niż na przykład do samego posiadania czy bogacenia się. Są bardzo pewni siebie, ale jednocześnie odkładają przejście w dorosłość i często dość długo mieszkają z rodzicami.

Pokolenie Y w pracy to ludzie znający swoją wartość, często ryzykujący i zakładający własne działalności gospodarcze. Myślą o przyszłości i starają się planować swoje życie za kilkadziesiąt lat.

Globalizacja nie stanowi dla nich problemu, dobrze odnajdują się w wielokulturowym towarzystwie. Jednocześnie oczekują elastycznego czasu pracy, wyraźnego oddzielenia życia prywatnego oraz nie wiążą się z jednym pracodawcą na całe życie. Często zmieniają pracę, gdy tylko otrzymają lepszą ofertę.

Z Pokolenia Y wyrosło Pokolenie Z, czyli tzw. post-millenialsi. To określenie dotyczy osób urodzonych po 2000 roku, często zalicza się do nich również osoby z drugiej połowy lat 90.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

GghCzy tylko ja niczego nie dowiedziałem się z tego czegoś co kiedyś było artykułem? Pisany chyba przez pokolenie Z - zajawka, zapomnieć, zajawka, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)