Notowania

vat
26.11.2019 21:05

Ministerstwo Finansów. Dyrektor departamentu odpowiedzialny za VAT stracił pracę

Dyrektor departamentu odpowiedzialny za podatek VAT w Ministerstwie Finansów Wojciech Śliż został odwołany ze stanowiska w piątek 22 listopada – donoszą dziennikarze "Dziennika Gazety Prawnej" i Polityki Insight. Jego odejście zbiega się z ultimatum postawionym przez resort swoim pracownikom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Ministerstwo Finansów rozprawia się z własnymi dyrektorami.

Pracownicy Ministerstwa Finansów nie mają ostatnio dobrego czasu. Najpierw ujawniono, że od chwili stworzenia Krajowej Administracji Skarbowej jej pracami kierowała osoba wokół której pojawią się niejasności co do związku z półświatkiem oraz rozliczeń podatkowych wynajmowanej kamienicy. Ta sama osoba – Marian Banaś - przez kilka miesięcy kierowała pracami całego resortu.

Później media ujawniły, że w kierownictwie resortu znajdowały się osoby podejrzewane o udział w karuzeli VAT.

Nie wszystkim urzędnikom taki stan rzeczy odpowiadał – stąd na biurko premiera miał w październiku trafić raport, w którym kilku dyrektorów KAS i MF ostrzegało przed działalnością Mariana Banasia i wiceministra finansów Piotra Dziedzica.

Gowin o Marianie Banasiu. "Z każdym dniem moja wiara jest mniejsza"

W notatce skierowanej do szefa dyrektorzy informowali premiera o potrzebie "oczyszczenia KAS z ludzi powiązanych z mafią VAT-u i paliwową". Autorzy napisali też, że ojciec chrzestny dziecka wiceministra finansów Piotra Dziedzica jest związany ze spółkami występującymi w jednym z największych śledztw dotyczących mafii paliwowej. Kierownictwo resortu stanowczo odrzuca te zarzuty i uważa to za pomówienia. Piotr Dziedzic pod tym kątem był sprawdzany przez ABW.

Marian Banaś
Radio ZET: Autor raportu ostrzegającego przed Marianem Banasiem zwolniony

Po ujawnieniu faktu istnienia raportu Ministerstwo Finansów postawiło czterem podpisanym pod listem do premiera ultimatum – albo przeproszą, albo odejdą z resortu.

Pracę stracił już Marcin Kopczyk, dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami MF, a Maciej Żukowski, dyrektor Departamentu Podatków Dochodowych podpisał 22 listopada list z przeprosinami. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Żukowski tłumaczył swoją decyzję faktem, iż jego rola skończyła się na przekazaniu informacji zawartych w raporcie kierownictwu resortu.

22 listopada, według informacji Bartka Godusławskiego z "DGP" oraz Piotra Sobolewskiego z Polityki Insight, pracę stracił również Wojciech Śliż, dyrektor departamentu odpowiedzialnego za VAT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, ministerstwo finansów, marian banaś, afera banasia, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-11-2019

FulZwolnili 4 odważnych i uczciwych żeby dalej moc oszukiwać ...a krzywogeby i ptak wodny udają ze niby nic.

26-11-2019

PopłochCzytam i nie wierzę. Jakie haki ma mafia na polityków?

26-11-2019

edi,3A gdzie mają pracować mafiosi jak nie w ministerstwie finansów!!!!przecież to logiczne!!!!!

Rozwiń komentarze (10)