Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Monstrancja warta 90 tys. zł. dla gdyńskiej bazyliki. Spółka skarbu państwa tak zapewnia sobie promocję

122
Podziel się:

Port Gdynia kupił cenną monstrancję dla Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni. Państwowa spółka twierdzi, że było to jedynie "przekazanie świadectwa rzeczowego" – donosi "Gazeta Wyborcza".

4 maja 2019 roku kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej.
4 maja 2019 roku kościół pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni został podniesiony do rangi bazyliki mniejszej. (Leinad/CC0/Wikimedia, Leinad/CC0/Wikimedia)

W spółce Port Gdynia 99,5 proc. udziałów posiada Skarb Państwa. To właśnie ta państwowa firma kupiła dla gdyńskiej bazyliki zdobną monstrancję wartą 90 tys zł – dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza".

Tabliczka umieszczona na naczyniu liturgicznym informuje, kto je ufundował. Mimo tego spółka przekonuje, że żadnego fundowania nie było. Jak tłumaczy dziennikowi, "zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. nie ufundował monstrancji, lecz przekazał świadczenie rzeczowe w postaci monstrancji, uzgodnione zawartą z Parafią NMP Królowej Polski w Gdyni umową promocyjną, w zamian za otrzymane od drugiej strony umowy świadczenia kształtujące wizerunek Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., których wartość została wyliczona jako ekwiwalentna".

Ekspert w zakresie kreowania wizerunku medialnego i publicznego w rozmowie z "Wyborczą" stawia kolejne pytanie o formę jaką miały działania kształtujące wizerunek zarządu portu. Zarząd portu jednak nie wyjaśnia tej kwestii.

Nie zamierza również ujawniać szczegółów umowy i jej pełnej wartości. W odpowiedzi na pytania dziennika informuje, że może to zaszkodzić firmie podczas negocjowania takich usług w przyszłości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(122)
pokój ludziom...
5 lata temu
Nie martwcie się kochani,zarobicie jeszcze na tym... Przeczytajcie tekst na stronie Niedzieli . "Rośnie liczba kaplic adoracji i spada przestępczość " W meksykańskim Ciudad Juarez, jednym z dotychczas najniebezpieczniejszych miast świata, szybko przybywa kaplic nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu. Jak poinformowały władze diecezji w Ciudad Juarez, tylko w ciągu niespełna trzech lat powstało tam 10 takich miejsc. Ksiądz Patricio Hileman, odpowiedzialny za rozwój kaplic całodobowej adoracji w Ameryce Łacińskiej, jako dowód na zmieniające się społeczeństwo miasta Ciudad Juarez podał statystyki kryminalne, w których drastycznie spada liczba najcięższych przestępstw. Szczególnie widoczne jest to w przypadku morderstw, których liczba szybko spada w tym liczącym 1,3 mln mieszkańców mieście. O ile w 2010 r. dochodziło tam do 3766 zabójstw, o tyle w 2015 r. było ich 256. – Kiedy w 2013 r. ruszała pierwsza kapliczka adoracji, w Ciudad Juarez ginęło średnio 40 osób dziennie, głównie z rąk gangów narkotykowych. Dziś liczba morderstw znacząco spadła. Nastąpił tymczasem wzrost powołań. W lokalnym seminarium jest już 88 kleryków, czyli dziesięć razy więcej niż przed dekadą – odnotował ks. Hileman. Pomysł rozwijania kaplic z adoracją Najświętszego Sakramentu popularny jest również w Hiszpanii, gdzie łącznie funkcjonuje około 45 takich miejsc modlitwy. Tylko w ciągu ostatnich siedmiu lat powstało ich tam 30. Z reguły w każdej z nich prowadzone są listy wiernych, którzy deklarują się czuwać w kaplicy przez co najmniej jedną godzinę tygodniowo." cały artykuł na stronie Niedzieli
czytelnik
5 lata temu
Polecam wszystkim książkę dostępną w necie Włodzimierz Bednarski"W obronie wiary Pismo Święte, a nauka Świadków Jehowy, innych sekt i wyznań niekatolickich Doskonały podręcznik obrony dogmatów! Dzieło współczesnej apologetyki katolickiej, będące cenną pomocą w obronie prawd wiary katolickiej przed zarzutami przeciwników Chrystusa i Kościoła.
memento mori
5 lata temu
Polecam do wysłuchania bardzo ciekawe świadectwo ks kapelana hospicjum. Wpiszcie :"Nawrócenia w obliczu śmierci Świadectwo kapelana hospicjum ks.  Janusz Kilar SAC ".
x-man
5 lata temu
Złota, a skromna :D
Jano63
5 lata temu
Kk to partia polityczna nie mylić z wiarą. Prawdziwego Boga szukaj nie w złotych oltarzach i bogactwie biskupów
...
Następna strona