Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|
aktualizacja

Morawiecki zapowiedział niższą akcyzę na energię. Jest już projekt ustawy

57
Podziel się:

Zaledwie kilka godzin po zapowiedzianej przez premiera Mateusza Morawieckiego obniżce akcyzy na energię, na stronach sejmowych pojawił się rządowy projekt ustawy regulujący obniżkę. Posłowie pochylą się nad nim zaraz po świętach.

 Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra energii Krzysztofa Tchorzewskiego
Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra energii Krzysztofa Tchorzewskiego (East News)

Podstawowymi sposobami na osiągnięcie tego celu jest obniżka akcyzy na energię z dotychczasowych 20 zł za mWh energii do 5 zł i redukcja opłaty przejściowej o 95 proc.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że poprosił już marszałka o zwołanie posiedzenia Sejmu, tak by odpowiednie regulacje zostały przyjęte jeszcze w tym roku. Posłowie zbiorą się 28 grudnia. Tego samego dnia, o 17, zbiera się Senat.

Projekt jest bardzo krótki, zawiera tylko 3 artykuły wprowadzające zmiany do dotychczasowych przepisów. Czwarty, ostatni artykuł stanowi, że ustawa wchodzi w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od 1 stycznia 2019 r.

Zobacz także: Podwyżki cen prądu z rekompensatami. "To jest wyższy poziom zaklinania rzeczywistości"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(57)
MM
4 lata temu
Idę o zakład ze ta ustawa nie przejdzie. Coś na zasadzie mechanizmu obiecałem-a wyszło jak wyszło- Morawiecki obiecał brak ostatecznej zmiany ceny prądu ale sejm nie przepuścił więc to nie jego wina- większość będzie zadowolona- koncerny energetyczne, rząd bo zrobił "coś pod publikę- tylko nie obywatel bo nie tylko prąd pójdzie w górę a wszystko inne
ja
4 lata temu
Szkoda, że nasi rządzący chcą ratować kopalnie przez pogrążanie firm energetycznych. Stracą wszyscy, bo ceny akcji tych firm poleciały w dół po 50%, a wielu z nas ma ich akcje poprzez OFE. Poza tym trwoni się publiczne pieniądze dotując nierentowne spółki. Innym przedsiębiorcom i ich pracownikom nikt nie pomaga. Muszą zamykać firmy i zwalniać ludzi, którzy też mają rodziny i być może niepracujące żony. Trzeba wziąć życie we własne ręce, bo politycy będą zawsze zadłużać Państwo i trwonić publiczne pieniądze. Dlatego powstała ksią.ż ka "Emer.ytura nie jest Ci potzerbna", by ludzie potrafili sami zadbać finansowo o siebie.
Kusy
4 lata temu
Idźcie dziady do PO jak wam za mało, to wam zrobią SAJGON będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Hallo polska
4 lata temu
Zbliżają się wybory albo się mylę
Wars
4 lata temu
Wszystkie ronda w kraju maja nosić nazwę kacyńskiego .
...
Następna strona