Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Na wyprawki poszło już 840 milionów zł. Wnioski przyjmują do końca listopada

4
Podziel się

Do 30 listopada można składać wnioski o świadczenie "Dobry start". Chodzi o 300 zł na wyprawkę dla każdego z 4,5 mln uczniów. Co ciekawe – do tej pory przyznano dopiero 2,8 miliona świadczeń a rok szkolny już za pasem.

Na wyprawki poszło już 840 milionów zł. Wnioski przyjmują do końca listopada
Przemyśl, 28.08.2020. Koronawirus w Polsce. Przygotowania do rozpoczęcia roku szkolego w jednej ze szkół w Przemyślu, 28 bm. Trwajš przygotowania do organizacji pracy szkół w czasie epidemii. Podstawowym modelem ma być nauka stacjonarna, ale będzie też możliwy model mieszany. Przy większym zagrożeniu epidemiologicznym w grę wchodzi też przejście całej szkoły na edukację zdalnš. (sko) PAP/Darek Delmanowicz (PAP, PAP/Darek Delmanowicz, Darek Delmanowicz)
bEhyyyZh

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, iż do tej pory przyznano już 2,8 mln świadczeń zwanych "300 plus" na łączną kwotę 840 mln złotych. Rodzice złożyli 2,5 mln wniosków – różnica między liczbą wniosków a liczbą świadczeń bierze się z tego, że na jednym wniosku można zawrzeć więcej niż jedno dziecko.

Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje na dziecko od 7 do 20 lat uczące się w szkole. W przypadku uczących się w szkole dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat. Nie ma tu limitu dochodowego.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce i powrót do szkoły. Roman Giertych uderza w MEN
bEhyyyZj

Świadczenie wydawane jest na wniosek. Może go złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Od 1 lipca można to zrobić online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną.

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada, jednak im wcześniej - tym lepiej. Na pieniądze wypłacone do 30 września mogą liczyć te osoby, które złożyły wnioski w lipcu lub sierpniu.

bEhyyyZp

Świadczenie nie przysługuje na dzieci w przedszkolach lub zerówkach, nie obejmuje też studentów.

Kwoty wydawane przez rodziców na szkolną wyprawkę są coraz większe. Zaledwie 22 proc. rodziców zamierza przeznaczyć na nią do 300 złotych, czyli tyle, ile wynosi rządowe wsparcie w ramach programu "Dobry Start".

Co trzeci rodzic planuje wydać od 300 do 500 złotych, a 8 proc. na wyprawkę dla dziecka przeznaczy ponad 1 tys. złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhyyyZK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
ZK590
10 miesięcy temu
czy za 6 tys. zł + odpis podatkowy nie można kupić wyposażenia do szkoły? Jakim cudem ludzie uczyli się przed czasami gdy nie szastano pieniądźami na prawo i lewo ?
Emeryt gorsze...
10 miesięcy temu
Gdy ja chodziłem do szkoły młodych było 7 milionów, a teraz jedynie 4,5 miliona. Wyobrażam sobie co by ten, pożal się Boże "minister" zrobił przy 7 milionowej liczbie uczniów. Pan mecenas Roman Giertych ma 100% racji w tym co powiedział.
jacku
10 miesięcy temu
Czy przedtem podatki były niższe? pracujący finansowali złodziei Vat, wyprawka 0,84 mld vat 250 mld (według szacunków Unii, czyli pewno zaniżonych)
bEhyyyZL
wojtas
10 miesięcy temu
Wyprawkę sfinansuja pracujacy a nie rząd ! Ale wyborcy PiS wiedzą że to PiS finansuje