Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
forte
13.09.2020 20:45

Nagroda money.pl. Forte nominowane w kategorii Firma Roku

W 2019 roku sprzedali 3,4 mln sztuk mebli. Trafiły one nie tylko do polskich klientów, ale i odbiorców w 45 krajach świata. Eksport stanowi aż 85 proc. produkcji Fabryki Mebli Forte. Działający od 1992 roku zakład ma szansę stać się Firmą Roku money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forte)
Otwarty w 2018 roku zakład produkcji płyt wiórowych Forte. (Fot: materiały prasowe)

Forte nabiera ponownie wiatru w żagle po lockdownie spowodowanym pandemią koronawirusa. Jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu, ze względu na bezpieczeństwo pracowników, partnerów biznesowych i kontrahentów zawiesił produkcję od 24 marca do 4 maja.

Forte ma aż 6 zakładów produkcyjnych. Cztery fabryki produkujące meble w Polsce (w Ostrowi Mazowieckiej, Hajnówce, Białymstoku i Suwałkach), jedną fabrykę mebli w Indiach, a także jedną fabrykę płyt wiórowych w Suwałkach.

e, w tym fabrykę płyt wiórowych w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Budowa suwalskiej inwestycji trwała 2 lata i zakończyła się w 2018 roku. Była największym przedsięwzięciem w historii spółki oraz jednym z największych polskiego biznesu w ostatnich latach.

Dzięki powstaniu fabryki, Forte stało się jedynym producentem mebli, który korzysta wyłącznie z materiałów własnej produkcji. Inwestycja ta pozwoliła na zaspokojenie w 100 proc. zapotrzebowania firmy na surową płytę wiórową.

Nagroda money.pl: wybieramy najlepszych w biznesie

Całkowita powierzchnia produkcyjna fabryk wynosi 160 tysięcy metrów kwadratowych. Każdego roku fabryki Forte opuszczają miliony mebli. W 2019 roku firma sprzedała ich 3,4 mln sztuk. Spora część trafiła na eksport, który stanowi aż 85 proc. przychodów firmy. Forte sprzedaje swoje produkty w ponad 45 krajach świata (poprzez sieć ponad 4,5 tys. odbiorców-partnerów biznesowych). W 2019 roku Forte uzyskało przychody w wysokości 1,127 mld zł.

Firma słynie z dbałości o pracowników. Łącznie zatrudnia 3,5 tys. osób. Forte uruchomiło dwa przyzakładowe przedszkola. W 2015 roku w Ostrowi Mazowieckiej otwarto pierwsze przedszkole z oddziałem żłobkowym „Żółty Słonik”, 3 lata później powstało kolejne, tym razem dwujęzyczne przedszkole w Suwałkach.

Firmę roku poznamy podczas Gali finałowej Nagrody Money.pl, która odbędzie się w ramach Kongresu Impact'20 organizowanego 23 i 24 września w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie, na platformie Impact Online oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski. Więcej informacji na stronie https://impactcee.com/impact/2020/pl/start/

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2020

ZegarmistrzTak trzymać. Oby rząd Wam nie przeszkadzal i będzie ok

15-09-2020

zatruwanie środowiskaPodobny do Egger pod Biskupcem. Kiedyś tam było zielono, teraz stoi ta makabra i kopci strasznie. To tak a propo ścigania szarego Kowalskiego za … Czytaj całość

15-09-2020

GrzegorzTak trzymać oby rząd wam pomagał i będzie ok.

Rozwiń komentarze (10)