Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Najbardziej pożądany paszport. Polski na 11 miejscu

27
Podziel się:

Polski dokument podróży pozwala bez wiz wyjechać do 181 państw. Wiemy jednak, który paszport jest najbardziej cenionym przez podróżników.

Najbardziej pożądany paszport. Polski na 11 miejscu
Paszport (Flickr, Baigal Byamba CC-BY-SA-2.0 Flickr)

Japonia już po raz trzeci znalazła się na szczycie rankingu Henley and Partners. Londyńska firma od 2006 roku ocenia 199 paszportów z całego świata, uwzględniając zmiany w umowach wizowych między państwami.

Japoński paszport umożliwia bezwizową podróż do 191 krajów i dlatego jest najbardziej pożądanym dokumentem podróży.

Obok Japonii znalazły się - Singapur, Niemcy i Korea Południowa. W ciągu ostatnich kilku lat nastąpiło wzmocnienie paszportów z regionu Azji i Pacyfiku na czele z Japonią, Singapurem i Koreą Południową.

Według autorów raportu, tendencja ta prawdopodobnie się utrzyma, gdy powrócą podróże międzynarodowe, ponieważ kraje te należą do tych, które jako pierwsze rozpoczęły proces wychodzenia z pandemii.

Zobacz także: Polska rajem dla Ukraińców? "To wzór lepszego życia"

A co z Polską? Nasz paszport awansował z 16. pozycji, jaką zajmował jeszcze w 2019 roku, na 11. Przed dwoma laty pozwalał na podróż do 172 krajów, obecnie do 181.

Wyżej od Polski sklasyfikowano między innymi paszport czeski, z którym można odwiedzić 184 kraje, czy węgierski, umożliwiający wyjazd do 182 państw. Najniżej oceniono paszporty Syrii, Iraku i Afganistanu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
Pete
rok temu
Pozadany paszport? To co paszporty sie kupuje?
Fryga
rok temu
jestem dumna że nie mam polskiego paszportu
Hajer
rok temu
Na kierym paszporcie wjada z Katowic do Sosnowca bez wizy?
Kazek
rok temu
Klasyczny przykład manipulacji. Przed nami jest przeszło 25 państw gdyż na wielu miejscach jest kilka państw ex-aequo. Po wynikach wyborów można zakładać, że ciemny lud ....., ale jednak nie wszyscy. Wystarczy mieć tylko trochę mózgu.
kk edmonton
rok temu
Ja mam kanadyjski a polskiego nie wyrabiam? Do stanow i wszedzie nie mam problemu oprucz Polski gdzie wymagany jest polski paszport ale do pisowskiego syfu sie nie wybieram.
...
Następna strona