Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Najpopularniejsze modele już od 700 zł miesięcznie. Opcja lepsza niż leasing

2
Podziel się:

Wciąż zmieniające się prawo podatkowe to ciągle nowe wymagania stawiane przez firmy leasingowe. Na rynku są już na szczęście atrakcyjne alternatywy. Szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy zaczynają przygodę z własnym biznesem.

Przyjrzeliśmy się kosztom kilku najpopularniejszych modeli aut osobowych wybieranych przez przedsiębiorców w pierwszym miesiącu 2019 roku.
Przyjrzeliśmy się kosztom kilku najpopularniejszych modeli aut osobowych wybieranych przez przedsiębiorców w pierwszym miesiącu 2019 roku. (Materiały prasowe)

Firmy, które biorą pod uwagę zaciągnięcie leasingu jako sposobu finansowania nabycia pojazdu, muszą dokładnie przeanalizować procedury ustalane przez firmy leasingowe. Te w większości uzależniają ewentualną współpracę od długości prowadzenia działalności. Zerknęliśmy na warunki kilku najpopularniejszych leasingodawców w kraju i, jak się okazuje, przeważająca część z nich za minimum stawia 12 miesięcy aktywności na rynku.

Leasingodawca Minimalny czas działalności leasingobiorcy
BNP Paribas Leasing Service 12 miesięcy
BPS 12 miesięcy
Santander Leasing 12 miesięcy
SGB Leasing 12 miesięcy
Alior Leasing 3 miesiące
PKO Leasing 3 miesiące
Idea Geting Leasing Od pierwszego dnia
ING Leasing Od pierwszego dnia

Dane: bankier.pl

Co zatem z młodymi przedsiębiorcami, którzy potrzebują samochodu służbowego od początku swojej działalności, a procedury leasingowe znacznie utrudniają im osiągnięcie tego celu? W takich przypadkach opcją bardzo atrakcyjną wydaje się być wynajem długoterminowy.

Długoterminowy wynajem auta opiera się na bardzo podobnych zasadach co tradycyjny leasing operacyjny. Pojawiają się tu jednak pewne udogodnienia, jak choćby czynności administracyjne (rejestracja pojazdu, wymiana dowodów rejestracyjnych) czy usługi związane z zarządzaniem flotą (serwis, naprawa, ogumienie).

Jak wygląda cała procedura wynajmu sprawdziliśmy na przykładzie firmy Carsmile. Przedsiębiorca może wybrać dowolne auto spośród 500 modeli 30 najpopularniejszych marek i dowolnie je skonfigurować w zależności od preferencji i przeznaczenia samochodu (od małych aut miejskich po popularne samochody dostawcze). Następnie ustala się czas trwania umowy (od roku do pięciu lat), wysokość wkładu własnego oraz wysokość rat. Po określeniu wszystkich szczegółów pozostaje podpisanie umowy (istnieje możliwość podpisania jej on-line, korzystając z potwierdzenia smsem) i odbiór lub dostarczenie pojazdu pod wskazany adres.

Co znajduje się w comiesięcznej racie, którą płaci usługobiorca? Tu wynajem długoterminowy może pozytywnie zaskoczyć tych, którzy do czynienia mieli z klasycznym leasingiem. Otóż w przypadku wspomnianej firmy Carsmile abonament miesięczny zapewnia usługi serwisowe i naprawcze, dwa komplety opon oraz czynności związane z ich wymianą, pełne ubezpieczenie (OC, AC, NNW i Assistance), wymiany części eksploatacyjnych oraz auto zastępcze. Do stałych kosztów doliczyć należy jedynie opłatę za faktycznie przejechane kilometry.

Przyjrzeliśmy się kosztom kilku najpopularniejszych modeli aut osobowych wybieranych przez przedsiębiorców w pierwszym miesiącu 2019 roku.

Model auta Stały miesięczny abonament (wartość netto) Opłata za przejechany kilometr
Skoda Octavia Kombi 909 zł 24 gr
Skoda Fabia 690 zł 19 gr
Ford Focus 728 zł 18 gr
Volksvagen Golf 1043 zł 28 gr
Opel Astra 790 zł 20 gr

Po zakończeniu kontraktu firma wynajmująca proponuje między innymi wykup auta lub odnowienie kontraktu i wymianę modelu na nowy, wybrany przez klienta. Nie jest zatem konieczne penetrowanie rynku wtórnego w poszukiwaniu potencjalnych klientów na używane auto.

Przy wciąż zmieniającym się prawie podatkowym, a co za tym idzie nowych wymaganiach stawianych przez firmy leasingowe, opcja wynajmu okazuje się być bardzo atrakcyjną alternatywą dla przedsiębiorców, szczególnie tych zaczynających przygodę z własnym biznesem. Przejrzystość umowy i stosunkowo mało formalności na pewno zachęcą do zapoznania się z ofertą auta na abonament.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
MiK
5 lata temu
Jak ktoś zaczyny działalność to kupuje sobie samochód za 5 tysięcy, na rok dwa mu wystarczy. Jak ktoś potrzebuje naprawdę di pracy samochodu do jazdy po Polsce, to 100 tys kilometrów rocznie jak zrobi to mu wyjdą 2 tysiące zł. do wynajmu za przejechane kilometry.
fiatcoupepols...
5 lata temu
Nie rozumiem-po co komu samochód wydmuszka,projektowany przez księgowych a nie przez prawdziwych inżynierów i montowany od podstaw w jednej fabryce.To są auta składane w kilku montażowniach,w dodatku na góra 15 lat użytkowania.Potem śmierć technologiczna.Za dużo mniejsze pieniądze można mieć prawdziwy samochód z lat 90,góra 2002.To są samochody z duszą i projektowane z myślą dożywotniego użytkowania.Sam posiadam takie auto i za żadne pieniądze nikt nie jest w stanie namówić mnie na współczesne wydmuszki,które tylko samochód udają. fiatcoupepolska pl