Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PBE
|

Nawet 11 tys. zł nagród dla górników z JSW. A wydobycie spada

64
Podziel się:

Jest porozumienie z górnikami z JSW w sprawie wypłaty jednorazowej nagrody motywacyjnej. Dodatek wyniesie od 7,5 do 11,5 tys. zł brutto i ma charakter uznaniowy. Przy okazji w drugim kwartale roku spadła produkcja węgla.

Nawet 11 tys. zł nagród dla górników z JSW. A wydobycie spada
Górnicy z JSW dostaną jednorazowe premie motywacyjne (East News, Tomasz Kawka)

Jak poinformował nas Tomasz Siemieniec z biura prasowego JSW S.A. przyznanie nagród to wynik zapisów z porozumienia ze związkowcami, które zawarto 8 lutego.

"Indywidualna wysokość nagrody motywacyjnej ma charakter uznaniowy i wyniesie maksymalnie: 11,5 tys. zł brutto dla pracowników zatrudnionych pod ziemią, 9,5 tys. zł brutto - dla pracowników zatrudnionych w Zakładzie Przeróbki Mechanicznej Węgla oraz 7,5 tys. zł brutto - dla pozostałych pracowników" - czytamy w przesłanym do nas mailu.

W sumie wypłata nagród będzie kosztować ok. 230 mln zł brutto. Pieniądze będą wypłacane 21 lipca.

Mniejsze wydobycie w JSW

Produkcja węgla w grupie JSW w drugim kwartale 2023 r. ogółem wyniosła 3,32 mln ton i była niższa w porównaniu do I kwartału 2023 r. o ok. 1,9 proc. Natomiast w stosunku do II kwartału 2022 r. niższa o ok. 2,5 proc. - podała spółka w opublikowanym w poniedziałek komunikacie.

Spółka dodała, że produkcja węgla koksowego wyniosła ok. 2,70 mln ton i była wyższa kwartał do kwartału o ok. 1,4 proc. Z kolei w stosunku do II kw. 2022 r. produkcja była niższa o ok. 1,0 proc.

Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła ok. 0,62 mln ton i była niższa w porównaniu do I kw. 2023 r. o ok. 14,1 proc., a w stosunku do II kw. 2022 r. niższa o ok. 8,6 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(64)
podatnik
7 miesięcy temu
Więcej, więcej, mało, mało...... a węgiel płynie z Afryki. Czy ktoś wyliczył ile Mnie kosztuje utrzymanie tych MASZYNEK DO GŁOSOWANIA? Kiedyś walczyli o wolne soboty i niedziele teraz walczą aby CHODZIĆ. A jesień już tuż tuż.
Stary
8 miesięcy temu
Jest pasek 7600 dobre i tyle na czysto
KOLO
8 miesięcy temu
A w JZR podobno będą większe nagrody.
Młody czujny
8 miesięcy temu
Przy takiej inflacji podwyżki wynagrodzeń dotyczą każdego sektora. Nagrody i premie to jeden ze sposobów wynagradzania z pracę. Mediana zarobków pod ziemią na stanowiskach fizycznych (pomoc dołowa, ślusarz, elektryk, hydraulik, automatyk, telefonista, mechanik transport,itd) to ok 6000-6500 zł netto. Czy przy średniej krajowej ok 5000 zł netto to aż tak dużo za ryzyko i pracę nie porównywalna z inną branża ze względu na warunki i ilość zagrożeń ? Węgiel z JSW jest i będzie potrzebny w Europie przez następne 20-30 lat czy to się komuś podoba czy nie. A jeśli ekopojeby odpuszcza to nawet 100 lat zanim ogarniemy inne technologie na tyle żeby obyć się bez węgla i koksu. Ale rozwój górnictwa i energetyki węglowej, na świecie (Chiny, Chile,USA, Indien, Japonia,) pokazuje że węgiel jest przyszłością. A z wykorzystaniem nowych technologii potrafi być czystym paliwewm. Porównywalnym z gazem ziemnym. A o CO2 bym się nie martwił bo to tylko wymyśl ekopojebownz UE.
Pracownik jsw
8 miesięcy temu
Ta premia będzie uzależniona od ilości dni przepracowanych w pierwszym półroczu. Tak nas znowu załatwili nasi Zwiazki Zawodowe
...
Następna strona