NCBR ma atrakcyjną ofertę dla innowacyjnego biznesu
O ofercie dla biznesu i obszarach działalności Narodowego Centrum Badań i Rozwoju mówił podczas Kongresu Polska Moc Biznesu prof. dr hab. inż. Jerzy Małachowski, dyrektor NCBR, kluczowej instytucji dla rozwoju badań, innowacji i nowoczesnych technologii w Polsce.
– Programy, które oferujemy obecnie, przede wszystkim są skierowane do dużych przedsiębiorstw oraz do konsorcjów, w których uczestniczą zarówno jednostki naukowe, jak i podmioty z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tematyka i zakres są obecnie bardzo szerokie. Obejmują zarówno środki krajowe, jak też w dużej mierze środki strukturalne. Kluczowymi obszarami dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju są dziś cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, zdrowie publiczne, transformacja energetyczna, a także obronność i bezpieczeństwo. Zapraszamy Państwa do aplikowania o środki w programach i projektach, które oferujemy – tłumaczy prof. Jerzy Małachowski.
NCBR to największy ośrodek finansujący rozwój prac badawczo-rozwojowych w Europie Środkowo-Wschodniej, wspierający konkurencyjność polskiej gospodarki dzięki wdrażaniu na rynek wyników badań naukowych.