Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Nestlé przekazało polskim uczniom 275 komputerów i tabletów w ramach akcji #KomputerDlaUcznia

0
Podziel się:

Do grona Partnerów akcji #KomputerDlaUcznia dołącza Nestlé, przekazując gminom 275 komputerów i tabletów do nauki online. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Kalisza, Rzeszowa i Lublina. #KomputerDlaUcznia to akcja organizowana przez Fundację Impact, a jej celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu wśród dzieci i młodzieży. W ramach inicjatywy, do dzieci z całej Polski trafiło już ponad 875 komputerów.

Do akcji #KomputerDlaUcznia można włączyć się za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej pod adresem www.komputerdlaucznia.com
Do akcji #KomputerDlaUcznia można włączyć się za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej pod adresem www.komputerdlaucznia.com (Materiały prasowe)

Partnerem treści jest ImpactCEE

Epidemia koronawirusa i przejście szkół na nauczanie zdalne pokazały, że nadal wielu uczniów nie ma dostępu do właściwego sprzętu i nie może swobodnie uczyć się online. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że 13 proc. gospodarstw domowych w Polsce nie posiada komputera z dostępem do internetu.

Oznacza to, że od 200 do nawet 500 tys. uczniów jest to poważna przeszkoda w edukacji online. A komputer z internetem jest niezbędny nie tylko do kontaktu ze szkołą, ale od dawna jest codziennym przyborem szkolnym, narzędziem do wyszukiwania informacji i rozwijania zainteresowań. Dlatego tak ważne jest, aby każde dziecko czy nastolatek miał sprzęt istotny dla jego rozwoju i funkcjonowania we współczesnym świecie.

– Równe szanse w dostępie do wiedzy są kluczowe dla edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży, dlatego z pełnym przekonaniem wsparliśmy akcję #KomputerDlaUcznia – mówi Simon Smith, prezes Nestlé Polska – Od początku wybuchu pandemii odpowiadamy na potrzeby społeczności, wśród których od lat prowadzimy działalność. Dlatego dotychczas przekazaliśmy w Polsce, we współpracy z organizacjami pozarządowymi, ponad milion produktów żywnościowych i wody butelkowanej. Ponadto na użytek służb medycznych oraz pacjentów dostarczyliśmy setki tysięcy sztuk sprzętu ochronnego w postaci maseczek i rękawiczek.

Do akcji #KomputerDlaUcznia można włączyć się za pośrednictwem specjalnej platformy, dostępnej pod adresem www.komputerdlaucznia.com, łączącej darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy. Za jej pośrednictwem firmy i instytucje mogą zgłaszać chęć pomocy, a ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin - zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Na platformie publikowane są także sylwetki młodych ludzi, którzy już uzyskali wsparcie.

Cały czas trwa także zbiórka pieniędzy za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Będzie aktywna przynajmniej do końca czerwca. Link do zbiórki https://zrzutka.pl/komputerdlaucznia.

Strona akcji #KomputerDlaUcznia: www.komputerdlaucznia.com

Partnerami organizacyjnymi akcji są: GovTech Polska i PayU, a partnerami wspierającymi: Bank BNP Paribas, Orange oraz Nestlé. Partnerem medialnym inicjatywy jest serwis 300Gospodarka.

Partnerem treści jest ImpactCEE

edukacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)