Notowania

ataki hakerów
21.01.2015 13:41

Atak syryjskich hakerów na dziennik "Le Monde"

Dziennik zapewnił na Twitterze, że odzyskał już kontrolę nad swymi komputerami. Jednocześnie przeproszono za wszelkie oszukańcze tweety.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Trebaffetti/iStockphoto)

Francuska gazeta _ Le Monde _ poinformowała, że hakerzy z Syryjskiej Armii Elektronicznej, lojalni wobec prezydenta Syrii Baszara el-Asada, zaatakowali jej system wydawniczy i konto na Twitterze.

Dziennik zapewnił na Twitterze, że odzyskał już kontrolę nad swymi komputerami. Jednocześnie przeproszono za _ wszelkie oszukańcze tweety zamieszczone w naszym imieniu _.

Rzecznik Twittera we Francji odmówił komentarza, powołując się na względy prywatności i bezpieczeństwa. Także przedstawiciele _ Le Monde _ nie chcieli komentować hakerskiego ataku.

Syryjską Armię Elektroniczną podejrzewa się m.in. o listopadowe cyberataki na strony internetowe brytyjskich i północnoamerykańskich instytucji medialnych, m.in. londyńskich gazet _ Daily Telegraph _, _ Independent _ i _ Evening Standard _ oraz Canadian Broadcasting Corp i _ New York Daily News _.

Wcześniej celem ataków Syryjskiej Armii Elektronicznej były m.in. portale BBC, _ New York Timesa _, Reutersa i Microsoftu.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerski atak na amerykańskie redakcje Wcześniej hakerzy włamali się na internetowe strony centralnego dowództwa wojsk USA.
Stany żądają odszkodowana od Korei Płn. - _ Rząd Korei Płn. ma długą historię wypierania się destrukcyjnych i prowokacyjnych działań _ - oświadczyła rzeczniczka amerykańskiej dyplomacji.
"Śmierć Francji". Dżihadyści znów zaatakowali Strony internetowe kilkuset francuskich instytucji zostały zaatakowane przez hakerów, którzy przedstawiają się jako cyberdżihadyści.
Tagi: ataki hakerów, le monde, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, e-biznes
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz