Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak hakerów w Rosji. "Odłączyli" od kraju jego część

0
Podziel się:

Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy - napisali w oświadczeniu.

Atak hakerów w Rosji. "Odłączyli" od kraju jego część
(Trebaffetti/iStockphoto)
bFeGDLwB

Atak na stronę internetową regionalnego parlamentu w Astrachaniu polegał na ostrej krytyce władz w Moskwie i oznajmieniu, że obwód astrachański odłącza się od Federacji Rosyjskiej - informuje z Moskwy agencja Reuters.

Rosjanie generalnie popierają politykę prezydenta Władimira Putina, którego popularność jeszcze bardziej wzrosła po zajęciu Krymu i działaniach w kwestii Ukrainy wschodniej. Krytycy prezydenta Rosji twierdzą, że w ostatnich latach wobec nakładanych ograniczeń odmienne zdanie można wyrażać głównie online.

Naśladując język i określenia, jakich używają prorosyjscy separatyści na Ukrainie wschodniej, w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej regionalnego parlamentu w Astrachaniu napisano, że lokalne władze utworzyły _ Republikę Ludową Dolnej Wołgi _.

bFeGDLwD

_ Krótkowzroczna i przestępcza polityka władz federalnych zepchnęła państwo na skraj katastrofy. Władze całkowicie się skompromitowały, utraciły wielkie zaufanie, jakim je obdarzono _ - głosi oświadczenie, które zostało usunięte po kilku godzinach.

Służba prasowa parlamentu w Astrachaniu oświadczyła, że to był atak hakerski i że w sprawie incydentu zostanie przeprowadzone śledztwo.

Czytaj więcej w Money.pl
Hakerzy włamali się do baz danych banku Wykradli informacje na temat około 76 mln gospodarstw domowych i 7 mln firm.
Ekipa BBC zaatakowana na południu Rosji Dziennikarze badali doniesienia o tajnych pochówkach rosyjskich żołnierzy, którzy, jak się przypuszcza, zginęli na wschodniej Ukrainie.
Oligarcha zatrzymany Amerykańskie pismo Forbes szacuje majątek biznesmena na 9 mld dolarów.
bFeGDLxe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)