Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rynek wtórny smartfonów wart 17 mld USD

0
Podziel się:

W tym roku wartość wtórnego rynku smartfonów na świecie przekroczy 17 miliardów dolarów. Takie prognozy przedstawiła firma doradcza Deloitte. Ocena dotyczy zarówno rynku urządzeń odsprzedawanych, jak i wymienianych na nowe.

Rynek wtórny smartfonów wart 17 mld USD
(niekverlaan/Pixabay.com)
bEKNhPmJ

Jakub Wróbel z Deloitte powiedział, że rynek używanych urządzeń mobilnych rozwija się bardzo dynamicznie. Wyjaśnił, że w tym roku na świecie użytkownicy sprzedadzą lub wymienią na nowe 120 milionów sztuk smartfonów. Oznacza to wzrost o 50 procent w skali roku.

Jakub Wróbel zwraca też uwagę na zmiany zachodzące w sposobie korzystania z elektronicznych urządzeń mobilnych. Ponad jedna czwarta posiadaczy smartfonów w krajach rozwiniętych nie używa ich do tradycyjnych rozmów telefonicznych. Autorzy raportu zwracają też uwagę na malejące zainteresowanie nastolatków telewizją. Zamiast niej, jako źródło informacji i rozrywki, wybierają internet lub kino.

Prawie połowa ankietowanych nastolatków spędza w ciągu dnia przed telewizorem nie więcej, niż godzinę. Za to ze smartfona korzystają przez ponad trzy godziny dziennie.

bEKNhPmL
bEKNhPnm
wiadomości
telekomunikacja
KOMENTARZE
(0)