Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Żappka
16.10.2019 10:35

Nie chodzimy już na kawę, ale po kawę. Największa sieć sklepów convenience ogłasza kawowy Happy Hours

Po kawiarniach i stacjach benzynowych – czas na małe sklepy tuż za rogiem. Poranną kawę, kupowaną w takich miejscach, wybiera coraz więcej z nas. Teraz mamy dodatkowy powód, by wypić ulubiony napój w drodze do pracy – płacąc za niego tylko 1,99 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Żappka)
Promocyjnej kawy napijemy się w Żabce w kubku, który został w 100 procentach wyprodukowany z surowców roślinnych.

Niecałe 12 godzin – tyle trwa dzień na przełomie września i października. W porównaniu z latem jest o jedną trzecią krótszy. Niestety do 22 grudnia będzie coraz gorzej – w czasie przesilenia zimowego dzień trwa tylko nieco ponad 7 godzin.

To nie jest czas nastrajający optymistycznie, a już na pewno – nie jest to czas, gdy budzimy się pełni życia i energii. Dlatego też głównie jesienią i zimą kawa cieszy się ogromnym powodzeniem.

Statystycznie wciąż najbardziej popularne jest picie kawy mielonej, zalewanej bezpośrednio w kubku, choć Polacy coraz chętniej sięgają po kawy z ekspresu.

Na kawę coraz częściej też wychodzimy z domu – już co dziesiąty Polak, według badań Cafe Monitor ARC Rynek i Opinia robi to codziennie. Na popularności tracą jednak tradycyjne kawiarnie, a zyskują miejsca, gdzie idzie się nie tyle „na kawę” co „po kawę”.

Duża kawa za 1,99 zł – tylko z żappką

Temu ostatniemu wskazaniu trudno się dziwić, bo Żabki od kilku lat oferują klientom wysokogatunkową kawę 100% Arabika ze starannie wyselekcjonowanych brazylijskich ziaren, posiadającą certyfikat Rainforest Alliance Certified. Klienci w Żabka Café mogą codziennie napić się świeżo mielonych na miejscu kaw: espresso, latte, cappucino, czarnej i białej.

Od 25 września do 22 października, pomiędzy 7 a 10 rano – klienci posiadający aplikację żappka mogą kupić kawy o pojemności od 40 ml do 200ml za jedyne 1,99 zł (niezależnie od wielkości).

Dla ponad 1,7 mln użytkowników żappki – to jedna z najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce - to również okazja do zbierania punktów lojalnościowych - żappsów i wymieniania ich na nagrody. Każdy klient może skorzystać z happy hours raz dziennie.

Promocyjnej kawy napijemy się w Żabce w kubku, który został w 100 procentach wyprodukowany z surowców roślinnych.

Kawowi rekordziści

Każdego roku na świecie wypija się około 7 mln ton kawy. Najwięcej jej piją Brazylijczycy, Amerykanie i Niemcy – po ok 10 kg kawy rocznie na osobę. W Polsce to zaledwie 3 kg.

Nasz rynek zdecydowanie rośnie, zmieniają się również zwyczaje kawowe Polaków.

U nas kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów – ponad 80 procent z nas pije ją regularnie, a znaczna część, ok 60 procent – przynajmniej raz dziennie (wg. badań CBOS). Aż 16 procent wypija kilka kaw każdego dnia.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2019

erykTaa.. po pierwsze trzeba zainstalować aplikację. Po drugie to, że kawa wyprodukowana jest w 100% z surowców roślinnych to nie jest powód do dumy tylko … Czytaj całość

16-10-2019

x-manNie kupuję w Żabce

16-10-2019

foreignTylko że tej polskiej kawy (tzn.przerobionej w Polsce) to się nie daje pić...

Rozwiń komentarze (8)