Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Karol Skomorowski
|

Niedziela handlowa 2019. Zakaz handlu w 2019 r. Czy 10 lutego będziemy mogli zrobić zakupy?

81
Podziel się:

Czy 10 lutego jest niedzielą handlową? Sprawdź, czy jutro będziesz mógł zrobić zakupy.

Niedziela handlowa 2019. Czy 10 lutego zrobimy zakupy?
Niedziela handlowa 2019. Czy 10 lutego zrobimy zakupy? (East News)

Niedziela handlowa – 10 lutego

Wraz z nowym rokiem zmalała ilość niedziel handlowych. W 2019 r. przypada wyłącznie jedna niedziela nieobjęta zakazem handlowym na miesiąc. Dotyczy to ostatniej z nich. 10 lutego sklepy będą zamknięte.

Niedziele handlowe — luty 2019

3 lutego — niedziela bez handlu
10 lutego — niedziela bez handlu
17 lutego — niedziela bez handlu
24 lutego — niedziela handlowa

Niedziele handlowe w 2018, 2019 i 2020 r.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę została wprowadzona w 2018 r. W ubiegłym roku nie dotyczyła ona pierwszej i ostatniej niedzieli danego miesiąca oraz dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedzielę przed Wielkanocą.

W 2019 r. liczba niedziel handlowych zmniejszyła się do jednej w miesiącu. Wolne od zakazu handlu będą również dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i niedziela poprzedzająca Wielkanoc.

W 2020 roku dojdzie do kolejnych zmian. Zakaz handlu nie będzie dotyczyć ostatniej niedzieli stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia oraz dwóch niedziel poprzedzających Święta Bożego Narodzenia i niedzieli przed Wielkanocą.

Niedziela handlowa 10 lutego – gdzie zrobimy zakupy?

Dla osób, które koniecznie będą chciały zrobić jutro zakupy, do dyspozycji będzie kilka otwartych miejsc. Ustawa dotycząca zakazu handlu w niedziele uwzględnia listę miejsc, w których istnieje możliwość nabycia odpowiednich towarów. Dotyczy to takich miejsc jak poczta, apteki, cukiernie, piekarnie, kwiaciarnie i stacje benzynowe.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(81)
Graga
5 lata temu
Od jesieni będziemy miec już normalnie.
Matka
5 lata temu
To jakaś uprzywilejowana kasta w handlu? Co z restauracjami, kawiarniami, kinami, stacjami benzynowymi, transportem i tysiącami innych co pracują w niedziele? Obiadu nie można w domu ugotować, filmu w tv obejrzeć? Jak już to wszyscy wolne, my nie mamy rodzin? Chorych do domu na weekend.
odyn11
5 lata temu
spoko,byle do wyborow
Brawo,jestem ...
5 lata temu
nie popieram PiS
Znowu
5 lata temu
Zadanie WP to dzielić i jątrzyć ten artykuł jest dowodem. W innych krajach Europy nie ma handlu w niedzielę ale szczujnia tego nie napisze
...
Następna strona