Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy jutro w niedzielę 21 lipca sklepy będą otwarte?

36
Podziel się:

Niedziele handlowe przypadają coraz rzadziej. Wszystko za sprawą ustawy o ograniczeniu handlu, która obowiązuje w Polsce od ub.r. Podpowiadamy, czy jutro w niedzielę 21 lipca zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy jutro w niedzielę 21 lipca zrobimy zakupy?
Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy jutro w niedzielę 21 lipca zrobimy zakupy? (iStock.com)

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy jutro w niedzielę 21 lipca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca.

Wyjątkami pozostają te miesiące, w których wypadają ważne święta, m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc, wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Najbliższa niedziela 21 lipca jest niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych będzie zamknięta.

Zobacz także: Zobacz: Niedziele handlowe a zakaz handlu. Franczyzobiorca: obecna ustawa zbyt restrykcyjna

Niedziele handlowe - lipiec 2019:

 • 28 lipca

Niedziele niehandlowe - lipiec 2019:

 • 7 lipca
 • 14 lipca
 • 21 lipca

Niedziele handlowe a zakaz handlu w 2019 r. Za rok zakupy jeszcze rzadziej

Jak wskazuje wspomniana ustawa, we wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, magazynowanie, logistyka i dystrybucja.

Z zakazu wyłączone są m.in. stacje benzynowe, apteki oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na stacjach kolejowych i lotniskach.

Zgodnie z przepisami wszystkie niedziele, z wyjątkiem miesięcy, w które wypadają ważne święta, w przyszłym roku mają być ustawowo wolne od handlu. Poniżej prezentujemy kalendarz niedziel handlowych w 2019 r.

Niedziele handlowe a zakaz handlu - sierpień 2019:

 • Niedziela handlowa: 25 sierpnia
 • Niedziele niehandlowe: 4, 11, 18 sierpnia

Niedziele handlowe a zakaz handlu - wrzesień 2019:

 • Niedziela handlowa: 29 września
 • Niedziele niehandlowe: 1, 8, 15, 22 września

Niedziele handlowe a zakaz handlu - październik 2019:

 • Niedziela handlowa: 27 października
 • Niedziele niehandlowe: 6, 13, 20 października

Niedziele handlowe a zakaz handlu - listopad 2019:

 • Niedziela handlowa: 24 listopada
 • Niedziele niehandlowe: 3, 10, 17 listopada

Niedziele handlowe a zakaz handlu - grudzień 2019:

 • Niedziela handlowa: 15, 22, 29 grudnia
 • Niedziele niehandlowe: 1, 8 grudnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
ZakazywanieZa...
5 lata temu
Handluje 7 dni w tygodniu. Internet nie śpi, portale moFree, gumTree i podobne pracują w niedziele i Święta. Komu i po co ten zakaz?
trsl
5 lata temu
Nigdy nie robię zakupów w niedzielę, bo nie mam takiej potrzeby, ale szlag mnie trafia, jak o tym czytam. Opowiadała mi kasjerka w dużym centrum handlowym, że w sobotę wieczorem dzieją się u nich dantejskie sceny, bo tłum ludzi naraz robi zakupy. Wszyscy są wściekli.
zołzza
5 lata temu
Czytam sobie i nie mogę wyjść z podziwu iluż bogaczy! ja muszę sobie wyliczać ile mogę wydać na tydzień, tak, że w niedzielę nie zawsze starcza na lody czy kino dla nas i dla wnuków. Nie latałam nigdy po sklepach w niedzielę. Czy kochani nie macie już innych zainteresowań?
Ziutek .
5 lata temu
Można zakupy zrobić na stacjach benzynowych i żabce .
polak zwykły
5 lata temu
…Szaleją tu kłamstwa jakoby w europie czy "na zachodzie" był zakaz handlu……..….Nieustannie tu przytaczany jest przykład Niemiec…w Niemczech aborcja jest dopuszczalna...... dlaczego pis-klaki nie chcą by było jak w Niemczech w tej kwestii ????........:-)...... …….w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak........... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym........ :-)...... Tylko w dziewięciu z 28 państw Unii Europejskiej obowiązują znaczące ograniczenia dotyczące handlu w niedziele i święta. W pozostałych 19 przez cały tydzień zakupy można robić niemal bez limitów. Najostrzejsze restrykcje panują w Niemczech, Austrii, Belgii i Holandii…………. pomijając, że w RFN coraz częściej mówi się o przywróceniu handlowych niedziel.
...
Następna strona