Notowania

Niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w kwietniu przypadają częściej niż w pozostałe miesiące. Wszystko za sprawą zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia sklepy będą otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe. Czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w nowym roku przypadają zdecydowanie rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy o zakazie handlu. Zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są te, w które wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

W kwietniu 2019 r. obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziele handlowe przypadną więc na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta, najbliższa niedziela (14 kwietnia) jest więc niedzielą handlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych i supermarketów będzie otwarta.

Niedziele handlowe 2019 - kwiecień

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. W nowym roku ustawa została zaostrzona i zakupy najczęściej możemy zrobić jedynie raz w miesiącu. Zgodnie z projektem uchwały w wybrane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. dystrybucja, magazynowanie, przeładunki i logistyka.

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. apteki, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów, stacje benzynowe i kwiaciarnie. Do wymienionych dołączają również punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

W 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Niedziele handlowe 2019 - kwiecień:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia

Niedziele niehandlowe 2019 - kwiecień:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz