Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
KUC
|
aktualizacja

Nielegalna fabryka papierosów. Skarb Państwa stracił miliony

3
Podziel się

5,8 mln szt. papierosów, blisko 1,7 tony krajanki tytoniowej, milion złotych, tony sprzętu oraz kilkadziesiąt palet z półproduktami - to odkrycia funkcjonariuszy CBŚP podczas jednej z akcji. Przez nielegalną fabrykę Skarb Państwa mógł stracić nawet 40 mln zł. Zatrzymano kilkanaście osób.

Nielegalna fabryka papierosów. Skarb Państwa stracił miliony
Służby zlikwidowały nielegalną fabrykę oraz grupę przestępczą, działającą w województwach wielkopolskim i lubuskim.
bEizJVOZ

Jak informuje Policja, akcja była starannie zaplanowana, a grupa przestępcza była obserwowana już od kilku miesięcy. Funkcjonariusze CBŚP i śledczy z poznańskiej delegatury Prokuratury Krajowej.

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej nielegalnym wytwarzaniem i handlem papierosami zajmowali się od listopada 2019 roku.

"Fabryka działała na prywatnej posesji w pomieszczeniu gospodarczym, gdy w tym czasie w domu mieszkało 13 pracowników, głównie obcokrajowców. W trakcie akcji przeszukano kilkanaście nieruchomości, zatrzymano łącznie 16 osób, w tym 12 obywateli Ukrainy. Przejęto także ok. 1 mln zł w gotówce, 3 samochody, w tym dostawczy służący do przewozu papierosów poza granice Polski" - informuje Policja w komunikacie.

bEizJVPb
Zobacz także: "Bezpiecznie nad morze". Alternatywne trasy bez korków. Policja informuje

Działalność fabryki wpłynęła na szkodę Skarbu Państwa. Tylko na podstawie tego co znaleziono w fabryce, śledczy oszacowali straty na 6,5 mln zł. Ale na tym nie koniec.

"Z ustaleń śledczych wynika, że papierosy prawdopodobnie przemycono poza granice Polski i tam sprzedawano. W takim przypadku straty Skarbu Państwa w podatkach akcyzowym, VAT i celnym mogłyby wynieść blisko 40 mln zł" - informuje Centralne Biuro Śledcze Policji.

bEizJVPh

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu, na wniosek prowadzącej śledztwo prokurator, zastosował wobec wszystkich 16 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEizJVPC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Just True
9 miesięcy temu
Ja bym jeszcze odrobinę podniósł akcyzę na papierosy, to powinno rozwiązać problem
60+
9 miesięcy temu
Skarb Państwa nic nie stracił, po prostu nie zarobił i tyle.
Fredi
9 miesięcy temu
Mają kasę to sprawę załatwią.
bEizJVPD