Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nielegalni pracownicy w Niemczech. Polacy wśród podejrzanych

800 policjantów weszło w środę rano do ponad 60 mieszkań i budynków w pięciu niemieckich landach. Akcja ma związek ze śledztwem dotyczącym przemytu cudzoziemców przez agencje pracy tymczasowej. O udział w procederze podejrzewanych jest trzech Polaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Do działań zaangażowano aż 800 policjantów

Śledczy zainteresowali się sprawą po tym, jak na początku 2020 r. policja w Magdeburgu ustaliła, że na terenie Niemiec pracują osoby z podrobionymi dokumentami. Ustalono, że w nielegalny sposób kilka agencji rekrutacyjnych zapewnia pozwolenia i organizuje ludziom pracę zakładach przetwórstwa mięsnego – informuje serwis Polsat News.

W wyniku jednoczesnego wejścia policjantów do ponad 60 domów i mieszkań, zatrzymano ponad 20 osób podejrzanych o nielegalne zatrudnienie pracowników na podstawie sfałszowanych dokumentów lub sprowadzanie ich do Niemiec jako studentów.

Działania śledczych sa skierowane przeciwko dziesięciu głównym oskarżonym. Trzech z nich to Polacy.

#11pytań o niewolnictwo i handel ludźmi cz. 2

W Halle trwają przesłuchania zatrzymanych.

- Wykorzystywanie sfałszowanych dokumentów do nielegalnej migracji i nielegalnego zatrudnienia kwitnie w środkowych Niemczech. To idzie w parze z wysokim poziomem szkód wyrządzonych funduszom ubezpieczeń społecznych, a także firmom, które przestrzegają przepisów – powiedział Szef Federalnego Departamentu Policji do Zwalczania Przestępczości w Halle Romy Töwe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2020

PolW Polsce mamy nielegalnie pracujących Ukraincow. Agencje pracy lokują ich w ruderach po 20 -30 osób. A policja udaje, że nie widzi problemu.

23-09-2020

Emigracja XXI wiekuSurowe kary dla przestępców gospodarczych i wydalenia z Niemiec , oraz zakaz wjazdu do krajów które przestrzegają praworządność !!

23-09-2020

CzłowiekProszę Państwa, dzięki Polakowi, który w Niemczech prowadzi agencję pracy od 5dni mieszkam na berlinskiej ulicy. 4dni spałem w parku, a wczoraj po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (28)