Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Niemcy chcą zakazać chińskich komponentów w sieciach 5G. Huawei na celowniku

9
Podziel się:

Niemiecki rząd planuje zakazać operatorom telefonii komórkowej instalowania w swoich sieciach 5G niektórych elementów chińskich producentów Huawei i ZTE. Portal tygodnika "Zeit" dowiedział się o tym z kręgów rządowych. Zakaz ten ma dotyczyć także elementów, które zostały już zainstalowane przez dostawców.

Niemcy chcą zakazać chińskich komponentów w sieciach 5G. Huawei na celowniku
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz. (PAP, PAP/EPA/FILIP SINGER)

Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Techniki Informacyjnej (BSI) i Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych "od miesięcy badają, czy w wyposażeniu rozwijającej się obecnie sieci 5G znajdują się elementy, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu Niemiec" - poinformował portal tygodnika "Zeit".

"Władze obawiają się, że dostawcy z takich krajów jak Chiny są kontrolowani przez ich rządy i mogliby w ten sposób bezpośrednio lub pośrednio uzyskać dostęp do niemieckich sieci telefonii komórkowej. Badanie to nie zostało jeszcze oficjalnie zakończone, ale jego wynik jest już najwyraźniej pewny" - informuje.

Deutsche Telekom z komponentami z Chin

Niemieccy operatorzy telefonii komórkowej "już od dawna rozszerzają standard 5G w swoich sieciach i budują niezbędne urządzenia i anteny. Ważnym dostawcą w tym zakresie jest chiński producent Huawei. Firma ta jest jednym z największych dostawców technologii telekomunikacyjnych i globalnym liderem w zakresie standardu 5G. Dlatego na przykład Deutsche Telekom zainstalował w swojej sieci 5G komponenty Huawei" - pisze "Zeit".

Od pewnego czasu w Niemczech "narastały jednak obawy, że ważne części tzw. infrastruktury krytycznej mogą stać się zależne od produktów zagranicznych". Z tego powodu rozszerzono uprawnienia BSI.

"Od września 2021 r. komponenty techniczne dla krytycznej infrastruktury IT muszą być przed użyciem zatwierdzone przez BSI i MSW. Kiedy istnieje obawa, że przez zastosowanie danych komponentów może być zagrożony porządek publiczny lub bezpieczeństwo Republiki Federalnej, można zakazać ich stosowania" - przypomina portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
waldek
rok temu
usa kolonizuje a murzuiny sa juz w wielu krajach europy
Docent Furman
rok temu
Ciekawe jak fluki poradzą sobie bez chińskiej elektroniki... Przecież sprzęt elektroniczny na całym świecie oparty jest na chińskich komponentach, układach lub częściach! Spróbuj pan znaleźć np. telewizor, w którym nie ma przynajmniej części wyprodukowanych w ChRL! Powodzenia...
Olo
rok temu
I bardzo dobrze !!!!!
Cda
rok temu
Kanclerz wrócił z USA z nowymi instrukcjami...
Prezydent2025
rok temu
Nie sądziłem, że to Ukraina stanie się polem starcia judeochrześcijańskiej demokracji i bezbożnych sutokrscji na czym najwięcej zarobią arabskie monarchii.