Notowania

afera srebrnej
12.02.2019 09:52

Nieoficjalnie: Kazimierz Kujda podał się do dymisji. We wtorek decyzja rady nadzorczej NFOŚiGW

Kazimierz Kujda podał się do dymisji z funkcji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a stosowne pismo miało już trafić na biurko ministra środowiska Henryka Kowalczyka - informuje radio RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezes Kazimierz Kujda miał oddać się do dyspozycji prezesa PiS (Fot: Paweł Supernak)

Kazimierz Kujda do dyspozycji Jarosława Kaczyńskiego miał oddać się już w poniedziałek. Prezes PiS miał polecić ministrowi środowiska Henrykowi Kowalczykowi przyjąć dymisję prezesa NFOŚiGW.

Henryk Kowalczyk był we wtorek rano gościem radiowej "Jedynki", ale o dymisji Kujdy nie wspomniał. Poinformował jedynie, że na wtorek na godz. 14 zwołane zostało zebranie rady nadzorczej NFOŚiGW i tam "podjęte zostaną stosowne decyzje".

Informację o jego agenturalnej przeszłości ocenił jako "zasmucającą, tym bardziej że jest świetnym fachowcem". Zapewnił jednocześnie, że zmiany w kierownictwie NFOŚiGW nie będą mieć negatywnego wpływu na funkcjonowanie tej instytucji, w tym na jej sztandarowy program "Czyste powietrze".

Jacek Sasin o sprawie Kujdy. "Kaczyński o tym nie wiedział"

- Trudno mi sobie wyobrazić, żeby dalej przebywał w środowisku PiS - powiedział w poniedziałek w programie "Tłit" WP Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów - Mam nadzieję, pan prezes Kujda sam będzie wiedział, co dalej zrobić - dodał.

W rozmowie w RMF FM we wtorek rano marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział z kolei, że "jeżeli ta przeszłość okaże się prawdziwa", Kazimierz Kujda "powinien zrezygnować z funkcji". - Być może już się podał do dymisji. Wiem więcej w tej sprawie i sprawy idą w dobrym kierunku - stwierdził.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera srebrnej, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

AbcOddał się do dyspozycji prezesa? A nie premiera?

12-02-2019

farTo teraz prezesem zostanie jego żona czy jak?

12-02-2019

Jar Osła WNo nie możliwe z nadania PIS agentura.

Rozwiń komentarze (210)