Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
10.08.2020 12:27

Norbert Lenkiewicz został głównym geologiem

Dotychczasowy dyrektor Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Ministerstwa Środowiska objął stanowisko głównego geologa, pełnomocnika ministra środowiska do spraw geologii oraz polityki surowcowej państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
Norbert Lenkiewicz został powołany na Głównego Geologa.

Jak podaje w swoim komunikacie ministerstwo środowiska, Norbert Lenkiewicz jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

"Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w kompleksowej obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych w tym spółek z udziałem Skarbu Państwa. Specjalizuje się w procedurze administracyjnej, prawie energetycznym oraz gospodarczym. Brał udział w licznych procesach legislacyjnych dotyczących przedsiębiorczości w branży energetycznej" - czytamy w komunikacie.

Norbert Lenkiewicz jest autorem licznych publikacji i szkoleń m.in. z zakresu nadzoru nad podmiotami koncesjonowanymi, naruszeń warunków udzielonej koncesji, zasad prowadzenia działalności gospodarczej przez przedsiębiorstwa energetyczne oraz kontroli i postępowań administracyjnych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ochrony środowiska.

Oglądaj też: Orlen przejmuje PGNiG. "Odejście od radzieckiego systemu"

Poprzednim głównym geologiem był dr Piotr Dziadzio. Na stanowisku był zaledwie kilka miesięcy, od sierpnia 2019 do lutego 2020 roku, kiedy to przeszedł do ministerstwa klimatu.

Jako podsekretarz stanu zajmuje się m.in. nadzorem nad departamentem Elektroenergetyki, Energii Jądrowej i Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.

Do zadań Głównego geologa kraju należy m.in. administracja zasobów kopalnych, w tym m.in. zatwierdzanie krajowego bilansu zasobów złóż kopalin.

Głowny geolog sprawuje też nadzór nad państwową służbą geologiczną.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: górnictwo, wiadomości, gospodarka
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-08-2020

gośćA co ten adwokat wie o geologii i surowcach mineralnych??

10-08-2020

PiorunNastępny "mądry" jak to prawnik :((( Widać zasób merytorystów mają wyjątkowo skromny

10-08-2020

po staremuJeśli dobrze przeczytałem, gość jest kompletnie bez wykształcenia. Ciekawe kogo zna? :((

Rozwiń komentarze (8)