Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Nowe etykiety energetyczne. Od dziś zmiana oznakowań

19
Podziel się

Od marca 2021 r. na wszystkich nowych urządzeniach AGD i RTV obowiązują zmienione etykiety energetyczne. Pojawią się na nowych produktach. Sprawdź, co z nich wyczytasz.

Nowe etykiety energetyczne. Od dziś zmiana oznakowań
Etykiety energetyczne (Komisja Europejska, Komisja Europejska)
bDSxjENx

Wraz z początkiem marca 2021 r. na wszystkich nowych urządzeniach AGD i RTV pojawią się zmienione etykiety energetyczne - informuje Komisja Europejska.

Pojawią się na nich inne ikony i dodatkowe informacje, jak choćby o skali emitowanego przez urządzenie hałasu czy ilości wody potrzebnej np. danej pralce na jeden cykl prania.

Ważną zmianą będzie odejście od kolejnych "+", wraca za to zasada siedmiopunktowej skali od A do G.

bDSxjENz
Zobacz także: Apel do rządu Mateusza Morawieckiego. Warmińsko-mazurskie potrzebuje pomocy

Jak wyjaśniał wcześniej URE, "produkty, które mają obecnie najwyższą klasą energetyczną, czyli oznaczone jako A+++, w nowym oznaczeniu będą miały literę "C". Dla tych z A z jednym plusem, czyli obecnie najbardziej energochłonnych, zarezerwowane będą litery "F" i "G"".

Litery A i B na razie nie będą przeznaczone dla żadnych produktów do czasu, aż na rynku pojawią się jeszcze bardziej wydajne energetycznie produkty AGD i RTV - wyjaśnia Komisja Europejska.

bDSxjENF

Przypomnijmy, że od tego roku producenci są zobowiązani rejestrować swoje produkty w bazie danych dla modeli z etykietami energetycznymi w Europejskim Rejestrze Etykiet Energetycznych (EPREL) .

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSxjEOa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
Baca z północ...
miesiąc temu
Czy dzięki tym cudownym etykietom sprzęt nie będzie psuł się tydzień po gwarancji, ale chociaż pół roku? Nie? Tak myślałem... Poza tym potrzeba wiedzy z podstawówki, żeby sobie pewne rzeczy samemu wyliczyć, a nie bazować na piśmie obrazkowym i zachwycać się kolorowymi paskami...
Mrok
miesiąc temu
Kiedy nasza wspaniała Unia wprowadzi prawo dotyczące jakości produktów. Na tą chwilę wszystko co jest nowe, tak naprawdę jest jednorazowe !!!!!!!!!!, a nikt nawet nie wspomina o kosztach utylizacji tego całego dziadostwa.
poloning
miesiąc temu
A może by tak wprowadzić naklejki z informacją o jakości, trwałości i możliwości serwisowania tych wszystkich jednorazowych bubli bo jakoś UE nie pali się do tego.
bDSxjEOb
oj tak
miesiąc temu
A kto na to wgl patrzy. Wole żeby pralka wzięła więcej prądu i wody ale wyprała porządnie a nie pózniej reklamują 10 różnych chemicznych dodatków do prania w litrze wody tak samo zmywarka
lolypop
miesiąc temu
A+++? A może by tak LGBT+?
...
Następna strona