Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Nowy kandydat do TK. Poparli go Gowin i Ziobro

1
Podziel się:

Jakub Stelina został dziś zgłoszony przez PiS jako kandydat do TK. Ma on również ambicję orzekać w Sądzie Najwyższym. O jego kandydaturę zabiegali Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro ze Zjednoczonej Prawicy.
Ponadto nad jego rekomendacją do tamtejszej Izby Pracy miała w czwartek głosować KRS.

Nowy kandydat do TK. Poparli go Gowin i Ziobro
Nowy kandydat do TK. Poparli go Gowin i Ziobro (PAP, Michał Walczak)
bEDUkRgB

Nowy kandydat do TK. Poparli go Gowin i Ziobro

Stelina został zgłoszony w miejsce Roberta Jastrzębskiego, z którym rozmawiała WP. Jeszcze dzisiaj zarekomendować ma go sejmowa komisja, a posłowie przegłosować.

Oglądaj: "Totalna hipokryzja". Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz w TK. Borys Budka komentuje

bEDUkRgD

O zgłoszeniu kandydatów na zwalniające się miejsca w Trybunale Konstytucyjnym PiS poinformował już na początku listopada. Jednak w zeszłym tygodniu jedna z trzech kandydatur została wycofana. Elżbieta Chojna-Duch - bo o nią chodzi - podkreśliła, że o wszystkim dowiedziała się dopiero z mediów. Pozostała dwójka kandydatów - Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz - budzi jeszcze większe kontrowersje niż była podsekretarz w Ministerstwie Finansów.

Prof. Jakub Stelina kierował wydziałem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Podał się do dymisji, gdy członkowie jego katedry chcieli podjąć uchwałę ws. reformy sądownictwa. W środę okazało się, że PiS wycofał poparcie dla kandydatury Roberta Jastrzębskiego.

Nowy kandydat do TK. Poparli go Gowin i Ziobro. Ciężki los kandydatów do Trybunału

Wirtualna Polska skontaktowała się z Robertem Jastrzębskim. Specjalista w zakresie historii prawa i legislacji zastrzegł, że nie chce komentować nagłej utraty poparcia PiS. - Przynajmniej na razie - dodaje. Między wpłynięciem pisma do kancelarii Sejmu, a wycofaniem poparcia minęło zaledwie pięć dni. - To już przeszłość - ucina w rozmowie z WP.

bEDUkRgJ

Podobną taktykę obrała Elżbieta Chojna-Duch. W kwestii domysłu pozostaje, że oboje stali się obiektem politycznej rozgrywki w obozie Zjednoczonej Prawicy.

bEDUkRhe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ryś
2 lata temu
Zbyszek co z ustawa antylichwiarska echo ?