Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Żuchowski
Mateusz Żuchowski
|
aktualizacja

Nowy poziom osiągów i wytrzymałości. Premiera dwóch nowych opon Michelin na Poznań Motor Show

11
Podziel się:

Już od wielu lat domyślnym wyborem w zakresie wysokiej jakości opon do dynamicznej jazdy są produkty Michelin. Na niedawno zakończonych targach w Poznaniu francuski producent zaprezentował dwa nowe modele potwierdzające ten fakt. A dowody dominacji Michelina można było znaleźć nie tylko na stoisku tej marki.

Najnowsze dziecko marki Michelin ma realną szansę zawojowania polskiego rynku.
Najnowsze dziecko marki Michelin ma realną szansę zawojowania polskiego rynku. (materiały partnera)
bEJngLOZ

Poznański Motor Show to wielkie święto motoryzacji, na którym można zobaczyć jedne z najszybszych i najbardziej fascynujących samochodów na świecie. W tym roku w stolicy Wielkopolski na ponad sto pięćdziesiąt tysięcy zwiedzających czekały najnowsze, sportowe modele takich producentów jak Porsche, AMG czy BMW.

Co ciekawe, jest jeden element, które łączy wszystkie z wymienionych dzieł motoryzacji. Są to… opony Michelin. Już od wielu lat produkty tej marki stanowią domyślny wybór do samochodów klas premium i performance, czego dowody można znaleźć na każdym torze wyścigowym, ale i ulicach polskich miast – czy też na targach motoryzacyjnych

bEJngLPb

Michelin Pilot Sport 4

Przyglądając się wystawionym na poznańskim Motor Show autom sportowym czy też dynamicznym SUV-om, można było dostrzec na nich jedne z najbardziej cenionych modeli opon Michelina z ostatnich lat, pokroju Michelin Pilot Sport 4 czy też Michelin Pilot Sport Cup2. Francuska marka zbudowała na targach swoje własne stoisko, na którym prezentowała nowe wersje tych popularnych modeli.

Nowa opona specjalnie dla SUV-ów: Michelin Pilot Sport 4 SUV

Najnowsze dziecko marki Michelin ma realną szansę zawojowania polskiego rynku. Moda na SUV-y wszak cały czas się nasila. Samochody tego typu wchodzą do kolejnych segmentów – także tych, które wiążą się z produkcja aut o niebagatelnych osiągach. Pod tym względem wiele SUV-ów to już pełnoprawne samochody sportowe. Przez swój podwyższony środek ciężkości wymagają one jednak opon o specjalnych właściwościach. Właśnie dla nich powstał nowy model Michelin Pilot Sport 4 SUV.

bEJngLPh

Michelin Pilot Sport 4

Jak każdy model z linii Michelin Pilot Sport 4, tak i ten wyróżnia się wyjątkowo wysokim poziomem przyczepności. Został on tutaj uzyskany przez zastosowanie asymetrycznego wzoru bieżnika. Jego zewnętrzna część została ułożona tak, by uzyskać optymalny efekt na suchej nawierzchni, a wewnętrzna skupia się na dostarczeniu kierowcy jak najlepszej kontroli, gdy droga jest mokra.

Nowa Michelin Pilot Sport 4 SUV dodaje do tego także większą sztywność bieżnika. By móc korzystać z pełni możliwości osiągów, jakie oferują samochody o podwyższonym środku ciężkości, ich opony muszą cechować się także wyjątkowo wysoką trwałością. Tutaj jest ona gwarantowana przez sztywniejsze klocki bieżnika oraz dwuwarstwową osnowę o dużej gęstości, która zmniejsza elastyczność konstrukcji.

bEJngLPi

Michelin Pilot Sport 4

Dzięki temu Michelin Pilot Sport 4 SUV radzi sobie nawet z bardzo dużymi siłami odśrodkowymi i poprzecznymi. Opona ta jest tak wszechstronna jak same SUV-y: dostarcza wielką satysfakcję z docierania do maksimum możliwości samochodu, ale i przez cały czas skupia się na zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i komfortu.

Dostępna jest także w wyjątkowo szerokim zakresie rozmiarów. Dzięki występowaniu w aż 53 rozmiarach przy średnicy od 17 do 23 cali, pasuje ona do praktycznie wszystkich SUV-ów dostępnych na rynku. Już teraz stosowana jest ona w wiodących modelach klasy premium Jaguara, Land Rovera, Mercedesa i Volvo.

bEJngLPj

Michelin Pilot Sport 4

Póki co, na poznańskich targach można było przekonać się tylko o… wyjątkowej urodzie tej opony. Jej bok zwraca uwagę wyrazistym, kontrastowym logotypem i aksamitnym wykończeniem. Już z samego wyglądu tworzy ona przekonujące wrażenie premium. A jako że będzie ona używana głównie do samochodów wyższych klas, gdzie stosowane są felgi aluminiowe o dużej średnicy, posiada ona także rant ochronny zabezpieczający obręcz przed zarysowaniem.

Zobacz także: Obejrzyj: Nowy poziom osiągów i wytrzymałości. Premiera dwóch nowych opon Michelin na Poznań Motor Show

Już teraz możemy być niemniej pewni najwyższej klasy tego produktu. Dla uzyskania najlepszych wyników Michelin tworzył ten specjalny model razem z wiodącymi producentami SUV-ów. Jego doskonałe walory zostały potwierdzone w niezależnych testach TÜV SÜD i DEKRA. Michelin Pilot Sport 4 SUV okazał się w nich lepszy od konkurencji między innymi w wynikach hamowania na suchej i na mokrej nawierzchni.

bEJngLPk

Michelin osiąga takie wyniki dzięki swojemu niezrównanemu doświadczeniu w motorsporcie. W Poznaniu można było także podziwiać oponę, która ze światem wyścigów jest związana bezpośrednio.

Nowy wybór dla najszybszych samochodów świata: Michelin Pilot Sport Cup2 R

Michelin Pilot Sport Cup2 R to nowa pochodna jednej z najbardziej uznanych opon do samochodów sportowych ostatnich lat: dobrze znanego Michelin Pilot Sport Cup2. Jak sama nazwa wskazuje (pojawiła się w niej literka R od słowa Racing), jej domem jest tor wyścigowy. Dostarcza ona właściwości jezdnych wcześniej niedostępnych w oponach przeznaczonych na drogi publiczne właśnie dlatego, że została stworzona z mieszanek gumy dotychczas wykorzystywanej wyłącznie w profesjonalnym motorsporcie.

Michelin Pilot Sport Cup 2

Dla zaprezentowania wyjątkowego potencjału tej opony, w Poznaniu zaprezentowana jest ona na jednym z najbardziej ekstremalnych samochodów dopuszczonych do ruchu drogowego: Porsche 911 GT3 RS. Obok Michelin Pilot Sport Cup2 R wystawiony jest także na wystawie, tak by każdy mógł z bliska zobaczyć jego wyjątkowy bieżnik.

Na wyeksponowanym modelu widać było, jak został on przygotowany do osiągania ekstremalnych osiągów. Po zewnętrznej stronie posiada mało wgłębień i rowków. Rowki ułożone pośrodku także zostały zwężone. Dzięki tym decyzjom konstruktorów* powierzchnia styku opony z podłożem została powiększona aż o 10%* w porównaniu do znanego dotychczas modelu Michelin Pilot Sport Cup2. Podniesiono także sztywność, co przełożyło się na większą odporność na siły generowane przez wielkie przeciążenia i większą precyzję prowadzenia.

To wszystko przynosi efekt, który w samochodach sportowych stawiany jest na pierwszym miejscu, czyli lepsze wyniki na torach. Ekstremalne modele drogowe Porsche GT2 RS i GT3 RS uzbrojone w Michelin Pilot Sport Cup2 R ustanowiły nowe rekordy kultowego toru Nürburgring. Jak wskazują konstruktorzy Michelin, opona ta zapewnia pół sekundy przewagi na każdym kilometrze toru wyścigowego w porównaniu do bardzo cenionej opony Michelin Pilot Sport Cup2.

Nowe dzieło Michelin bez wątpienia będzie od teraz domyślnym wyborem dla najlepszych superaut dzisiejszego pokolenia. Produkt ten już obecnie stanowi opcję dla wymienionych wyżej modeli Porsche, a wkrótce ma stanowić standardowe wyposażenie każdego nowego Mercedesa-AMG GT. Oddzielna, specjalna mieszanka została stworzona także dla Ferrari 488 Pista.

Michelin Pilot Sport Cup 2

Przy bliższym poznaniu świat wysokiej klasy opon okazuje się naprawdę fascynujący. Stoisko Michelina w Poznaniu warto było odwiedzić po to, by przekonać się, ile tak wyjątkowe opony potrafią zmienić. Nie tylko w przypadku najbardziej elitarnych samochodów na rynku.

Partnerem treści jest marka Michelin

bEJngLPC
KOMENTARZE
(11)
Polak to brzm...
2 lata temu
Tylko Dębica.
egon
2 lata temu
Od roku jezdże na Sport Pilot 4 ale aż tak rewelacyjne jak zachwala producent to one nie są.Są bardzo zbliżone jakościowo i parametrami do Sport Pilot 3 na których zrobiłem ok 50 tys km.Rożnia się drobnymi detalami,może w ekstremalnych warunkach róznice sa większe.
Oldtimer
2 lata temu
Michelin wytwarza dziś opony porównywalne z innymi producentami, ale tę markę cenię z jednego powodu - można u nich zamówić każdy rodzaj ogumienia, jakie Michelin produkował od początku swojego istnienia - bez problemu można u nich kupić np. opony metryczne (Michelin TRX), itp. Właściciele oldtimerów to doceniają :-)
bEJngLPD
Myślący
3 lata temu
Raz ich zimówki kupiłem , reklamowane, wygrały testy a po powrocie z góry na śmietniku wylądowały. Takie doskonałe były. Drugie letnie , jedyna zaleta że długo się zdzierały , jazda jak na łyżwach !!!
Glc 250
3 lata temu
Tylko Michelin, są wegańskie i dobrze się trzymają drogi