Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Nowy wirus już w Szwajcarii. Polska zapowiada reakcję

50
Podziel się:

Wariant Omicron Polski minister zdrowia zapowiada obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów, gdzie odnotowano mutację. Z kwarantanny ma zwalniać szczepienie lub test.

Nowy wirus już w Szwajcarii. Polska zapowiada reakcję
Podróżni z krajów, w których wykryto nowego wirusa, będą poddawani kwarantannie.
bFeLjsYB

O podejrzeniu pierwszego przypadku infekcji nowym wariantem koronawirusa noszącym nazwę Omikron poinformowały w niedzielę wieczorem władze Szwajcarii.

Infekcję wykryto u podróżnego, który przed około tygodniem przybył do Szwajcarii z RPA - przekazał na Twitterze Federalny Urząd Zdrowia Publicznego, dodając, że wyniki pełnych badań będą znane w najbliższych dniach.

Zobacz także: Czy tarcza antyinflacyjna to dobry pomysł? „To może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą”
bFeLjsYD

W związku z pojawieniem się wariantu Omikron szwajcarskie władze w sobotę wprowadziły wobec podróżnych z 19 państw świata, w tym RPA, Australii, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech i Izraela, wymóg przedstawienia negatywnego wyniku testu na Covid-19 przed wejściem na pokład samolotu udającego się do Szwajcarii i odbycia 10-dniowej kwarantanny po przylocie. Dzień wcześniej zakazano bezpośrednich przylotów z RPA i innych krajów południa Afryki.

Co na to Polska

Również polski rząd zapowiada reakcję na rozprzestrzenianie się nowej mutacji. Pierwszym krokiem ma być kwarantanna podróżnych.

- Będziemy chcieli wprowadzić obowiązek kwarantanny dla przyjeżdżających z krajów, gdzie odnotowano mutację Omicron. Z kwarantanny ma zwalniać szczepienie lub test -stwierdził Adam Niedzielski w Radiu Plus.

bFeLjsYJ

Niedzielski, pytany w Radiu Plus w kontekście pojawienia się nowej mutacji Omicron o ewentualne obostrzenia, podkreślił, że "jesteśmy w trudnej sytuacji". - Mamy przeciętną liczbę zakażeń na poziomie 23 tys. Szpitale są obłożone, musimy likwidować normalne miejsca leczenia, otwierać łóżka covidowe - ocenił.

Szef MZ stwierdził, że nie można ignorować obecnej sytuacji epidemicznej. - Przeanalizujemy sytuację pod kątem uszczelnienia granic. To jest oczywiste, że taka decyzja musi być podjęta - przekazał Niedzielski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFeLjsZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
Lekasz
2 miesiące temu
Chciałbym tylko rozwinąć nick: "Lekarz rodziny Niedzielskich"
Lekarz rodzin...
2 miesiące temu
Zaszczepieni praktycznie nie zarażają bo mają mały ładunek wirusa i z reguły brak objawów typu kaszel kichanie.Zaś niezaszczepieni to prawdziwe bomby wirusowe i powinno ich się izolować
Gość
2 miesiące temu
Taaa,bo zaszczepiony nie może przywieźć tego główna......,brawo minister, świetna decyzja....
bFeLjsZf
MYŚLCIE
2 miesiące temu
FIRMY FARMACEUTYCZNE BĘDĄ W LABORATORIACH CORAZ TO NOWE WARIANTY OPRACOWYWAĆ I JEDYNYM RATUNKIEM WEDŁUG FIRM I LEKARZY BĘDĄ SZCZEPIONKI, EWENTUALNIE LEKI TYCH SAMYCH FIRM KTÓRE PRODUKUJĄ SZCZEPIONKI. A PROCEDER BĘDZIE TRWAŁ W NIESKOŃCZONOŚĆ, BO TO ŻYŁA ZŁOTA DLA LEKARZY I FIRM FARMACEUTYCZNYCH ! TO SĄ TAK OGROMNE PIENIĄDZE, ŻE ANI LEKARZE ANI FIRMY FARMACEUTYCZNE NIE DOPUSZCZĄ ŻEBY PANDEMIA SIĘ SKOŃCZYŁA ! ZA WSZELKĄ CENĘ BĘDĄ PANDEMIĘ PRZEDŁUŻAĆ BO TO DLA NICH ZYSK O JAKIM NIE ŚNILI ! TO SĄ OGROMNE KWOTY ! DLATEGO FIRMY FARMACEUTYCZNE I LEKARZE NIE MAJĄ ŻADNEGO INTERESU W ZAKOŃCZENIU PANDEMII , A MAJĄ NIEWYOBRAŻALNE ZYSKI JAK PANDEMIA TRWA, DLATEGO NA SIŁĘ BĘDĄ JĄ PRZEDŁUŻAĆ W NIESKOŃCZONOŚĆ !!!
Wyborca PiS
2 miesiące temu
Kwarantanna dla wszystkich niech rząd się nie ośmiesza. Polacy wiedzą, zarażają wyszczepieni. Dość kłamstwa. Chcemy obostrzeń bo chcemy żyć choć życie tu już staje się nie do zniesienia. Maski obowiązkowe w przestrzeni publicznej dla wszystkich. Dystans i dezynfekcja. Godziny dla seniorów i zakaz zgromadzeń. Zmniejszyć jeszcze obłożenie w restauracji i galeriach oraz wszędzie gdzie nie można zachować dystansu. Zamknąć szkoły i przedszkola do. Świat chociażby!!!
...
Następna strona