Notowania

Obrońcy Chrzanowskiego będą wnioskować o protokoły przesłuchania Adama Glapińskiego

Obrońcy byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego będą wnioskować o dostęp do protokołu wczorajszego przesłuchania prezesa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego. Wcześniej prokuratura odrzuciła ich wniosek o udział w przesłuchaniu i innych czynnościach śledztwa – informuje RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Adam Glapiński został przesłuchany jako świadek w śledztwie, w którym podejrzanym o przekroczenie uprawnień jest b. szef KNF Marek Chrzanowski (Fot: PAP/Andrzej Grygiel)

Odrzucając wniosek, prokuratura powołała się na "ważny interes śledztwa". Obrońcy Chrzanowskiego wnioskowali o udział we wszystkich czynnościach śledztwa natychmiast po osadzeniu ich klienta w areszcie.

Śledczy prawdopodobnie odrzucą też zapowiadany wniosek obrońców o zapoznanie się z samym tylko protokołem przesłuchania prezesa NBP. RMF FM przewiduje, że nastąpi to w oparciu o przepis mówiący o tym, że akta są udostępniane, "jeżeli nie zachodzi potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania lub ochrony ważnego interesu państwa".

NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały"

Szansą na poznanie przez obrońców Chrzanowskiego treści zeznań,jakie przez pięć godzin składał wczoraj Adam Glapiński, może być wtedy tylko dołączenie ich do wniosku prokuratury o przedłużenie przez sąd tymczasowego aresztowania podejrzanego.

Jeżeli prokurator uzna jednak, że powoływanie się na zeznania Glapińskiego nie jest do uzasadnienia takiego wniosku konieczne, protokół czwartkowego przesłuchania w postępowaniu przygotowawczym może pozostać tajemnicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

PJBJakie protokoły w XXI wieku z każdego przesłuchania powinno być nagranie, żadnych świętych krów !!!

04-01-2019

AgaDlaczego hlapińskiego nie zatrzymano o 6 rano i nie przewieziono w kajdankach na przesłuchanie. Święte krowy? Gdzie ziobro?

04-01-2019

okoń prawdy"jeżeli zachodzi potrzeba zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania lub ochrony ważnego interesu państwa PIS" trzeba wszystko ukryć i o niczym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)