Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej. W żółtej nauka hybrydowa

Na biurko ministra edukacji trafiło rozporządzenie o zamknięciu od najbliższego poniedziałku szkół w strefie czerwonej i ograniczeniu nauczania w strefie żółtej. Podpis pod dokumentem uruchomi potężne obostrzenia w większości szkół ponadpodstawowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP)
Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej. W żółtej nauka hybrydowa (Fot: Łukasz Kuczera)

Projekt rozporządzenia przewiduje, że szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły podstawowe dla dorosłych zostaną zamknięte częściowo lub w całości.

Od 19 października 2020 r. częściowo ograniczone będzie funkcjonowanie tych szkół w strefie żółtej i w całości w strefie czerwonej.

Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Strefa żółta - jak z nauką?

Częściowe ograniczenie funkcjonowania oznacza prowadzenie zajęć w formule pół na pół - co najmniej połowa uczniów ma do szkoły chodzić, nie więcej niż połowa ma uczestniczyć w zajęciach "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość".

Szkoły ponadpodstawowe w strefie czerwonej mają przejść w całości na nauczanie zdalne. Projekt rozporządzenia przewiduje kilka rodzajów wyjątków - m.in. dla uczniów szkół zawodowych, którzy odbywają różnego rodzaju zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

Dyrektorzy szkół będą także zobowiązani do zapewnienia stacjonarnego trybu nauki dla uczniów niepełnosprawnych - jeśli nie mają oni możliwości przejścia na tryb zdalny. Mogą także zapewnić im warunki do nauki zdalnej.

W tryb hybrydowy mają też przejść uczniowie szkół artystycznych - zajęcia indywidualne (nauka gry na instrumentach, taniec, etc.) będą mogły być prowadzone w szkole, inne przedmioty - zdalnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2020

Bunia MiećkaA klasy I - III będą uczyć się normalnie, bo nie ma pieniędzy na zapłacenie rodzicom, którzy będą zostawać w domach z dziećmi. Ciekawie będzie.

16-10-2020

Neronpowinni zamknac tez i szkly podstawowe tam tez sa zarazenia a co da ze zamkna pnadpodstawowe to w podstawowkach ma sie dalej rozprzestrzeniac czysty … Czytaj całość

16-10-2020

VeritasTotalny bajzel, kto właściwe zarządza edukacją?

Rozwiń komentarze (266)