Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KBB
|

Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej. W żółtej nauka hybrydowa

267
Podziel się:

Na biurko ministra edukacji trafiło rozporządzenie o zamknięciu od najbliższego poniedziałku szkół w strefie czerwonej i ograniczeniu nauczania w strefie żółtej. Podpis pod dokumentem uruchomi potężne obostrzenia w większości szkół ponadpodstawowych.

Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej. W żółtej nauka hybrydowa
Od poniedziałku zamknięcie szkół ponadpodstawowych w strefie czerwonej. W żółtej nauka hybrydowa (WP, Łukasz Kuczera)

Projekt rozporządzenia przewiduje, że szkoły ponadpodstawowe oraz szkoły podstawowe dla dorosłych zostaną zamknięte częściowo lub w całości.

Od 19 października 2020 r. częściowo ograniczone będzie funkcjonowanie tych szkół w strefie żółtej i w całości w strefie czerwonej.

Zobacz także: Szkoły podstawowe do zamknięcia? Dyrektorzy domagają się zmian systemowych

Strefa żółta - jak z nauką? 

Częściowe ograniczenie funkcjonowania oznacza prowadzenie zajęć w formule pół na pół - co najmniej połowa uczniów ma do szkoły chodzić, nie więcej niż połowa ma uczestniczyć w zajęciach "z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość".

Szkoły ponadpodstawowe w strefie czerwonej mają przejść w całości na nauczanie zdalne. Projekt rozporządzenia przewiduje kilka rodzajów wyjątków - m.in. dla uczniów szkół zawodowych, którzy odbywają różnego rodzaju zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe.

Dyrektorzy szkół będą także zobowiązani do zapewnienia stacjonarnego trybu nauki dla uczniów niepełnosprawnych - jeśli nie mają oni możliwości przejścia na tryb zdalny. Mogą także zapewnić im warunki do nauki zdalnej.

W tryb hybrydowy mają też przejść uczniowie szkół artystycznych - zajęcia indywidualne (nauka gry na instrumentach, taniec, etc.) będą mogły być prowadzone w szkole, inne przedmioty - zdalnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(267)
ZK590
4 lata temu
nie wiem dlaczego rodzice dzieci szkolnych roszczą sobie prawo do wynagrodzenia kiedy szkoły są zamknięte. Nie dawno nie było 500+ i nikt nie szantażował państwo czyli podatników, obowiązkiem utrzymywania obcych dzieci łącznie z zakupem ołówków, zeszytów i zapewnieniem wczasów.
ufo
4 lata temu
Jak zamykają szkoły to kościoły też należy zamknąć!!!!!!!!!
Maly
4 lata temu
Pozamykali wysze szkoły żeby mogli siedzieć na ławkach i po galeriach grupkami chodzić chory kraj a
Ula La
4 lata temu
najbardziej są narażone dzieci klas od I do III, które mają objaw cowidowy bez objawowo i przenoszą na starsze osoby, a skutki jak widzicie są widoczne. Trzeba z tym coś zrobić.
Bynio
4 lata temu
Moje dziecko w tym roku kończy 18 lat, wraz z kolegami cały rocznik obiecał podziękować PIS w wyborach za wspaniałą edukacje!!!!!!!!!!
...
Następna strona