Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Odbiór świadectw 2020. Znamy zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej

0
Podziel się

Odbiór świadectw w 2020 roku może wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Z powodu koronawirusa o formie i terminie ich wydawania zadecyduje dyrektor szkoły. Podpowiadamy, czego mogą spodziewać się uczniowie.

Odbiór świadectw 2020. Znamy zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej
Odbiór świadectw 2020. Znamy zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej (PAP)
bErodlFh

Odbiór świadectw 2020. MEN wskazał zalecenia

Odbiór świadectw w trybie indywidualnym może zostać zarządzony przez dyrektora szkoły, który decyduje również o godzinie ich odbioru dla danej klasy czy grupy uczniów. Istnieje również możliwość, aby uczeń odebrał swoje świadectwo w innym dniu.

Zobacz także: Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł
bErodlFj

Odbiór świadectw w formie papierowego dokumentu (stanowiącego oficjalny dokument poświadczający ukończenie określonego stopnia nauczania bądź ukończenia danej klasy) jest konieczny przy składaniu podań o przyjęcie m.in. na studia.

Odbiór świadectw 2020. Powrót uczniów do szkół

Przypomnijmy, że już od 25 maja w szkołach podstawowych są organizowane zajęcia dla uczniów klas I-III. Forma zajęć dla nich ma zależeć od warunków epidemicznych w gminie i od możliwości spełnienia wytycznych sanitarnych. Organizowane są też w szkołach stacjonarne konsultacje dla uczniów. Jednocześnie nadal prowadzona jest nauka zdalna.

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski w poniedziałek na konferencji prasowej poinformował, że nie ma już potrzeby przywracania tradycyjnych zajęć w szkołach w tym roku szkolnym i kontynuowane będzie kształcenie na odległość.

bErodlFp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErodlFK
KOMENTARZE
(0)