Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odwieczny spór o pochodzenie wódki. "Mamy dowody historyczne, że to polski fenomen"

- Mamy bardzo mocne dowody historyczne, że wódka jest polskim fenomenem. Jest rzeczą, którą Polacy rozwinęli w ciągu kilkuset lat tradycji, eksperymentując, rozwijając i unowocześniając produkcję. Pierwsze marki zostały zarejestrowane w XIX wieku i część z nich jest do dziś na półkach. Mówimy zatem, że najstarsze marki polskich wódek mają ponad 100 lat tradycji i tego nie powinniśmy się wstydzić - mówił w studiu money.pl podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Krzysztof Kouyoumdijan, dyrektor ds. relacji zewnętrznych CEDC. Równocześnie dodał, że eksportujemy jedynie 18 proc. naszej produkcji, podczas gdy Szkoci eksportują 95 proc. całej produkcji whisky. - Wódka made in Poland ma swoją renomę na świecie i jest lepiej odbierana niż wtedy, gdy myślimy niej my, Polacy. Czujemy podświadomie wstyd przed tym, by łączyć to, co dobrego oferuje nasz kraj z alkoholem - dodał.

0
0
3
Podziel się
Komentarze (3)
zobacz więcej komentarzy (3)
KOMENTARZE
(3)
Jasne ?
4 lata temu
Wszyskie dobra tej ziemi wynalazł MORAWIECKI .
wer
4 lata temu
Palcy pili p[iwo i mid sycony. Wódkę wynależli arabscy alchemicy około X wieku po Chryustusie. W KOranie jest tylko zakaz picia wina, więc zrobili sobiue wódkę i pili ją jako "lekartstwo" nie obrażając Allacha
Tow Winnicki
4 lata temu
Ten kardashian ma rację. Wstydzą się tylko prosta y którzy mają kompleksy. Jeżdżę po świecie i zawsze mam jedną flaszeczke jako tzw suvenir.. Zawsze każdy kto dostanie się cieszy a inni od razu pytają czy mam jeszcze polska wódkę bo oni by kupili. Dr Haus też ma sprecyzowane zdanie o polskiej wodce a rosyjska ceni za dobre właściwości do mycia piekarnika.. Chociaż może trochę przesądza. No troszeczkę.