Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Michał Krawiel
|

Ogromny pozew przeciwko chińskiej aplikacji. Czy TikTok zapłaci miliardy odszkodowania?

5
Podziel się

TikTok został pozwany. Chodzi o dane milionów dzieci, które korzystają z chińskiej aplikacji. Zdaniem brytyjskiej aktywistki i polityczki – Chińczycy dysponują tymi danymi bez wymaganych zgód.

Ogromny pozew przeciwko chińskiej aplikacji. Czy TikTok zapłaci miliardy odszkodowania?
TikTok należy do chińskiej firmy (Adobe Stock)
bDYTyhIl

Anne Longfield, brytyjska aktywistka oraz była komisarz ds. dzieci, pozwała platformę społecznościową TikTok. W grę wchodzą miliardy euro odszkodowania.

Pozew został złożony w imieniu milionów dzieci z Wielkiej Brytanii i UE. Polityczka zarzuca platformie, że gromadzi i wykorzystuje dane dzieci bez wszystkich koniecznych zgód.

w imieniu milionów dzieci z Wielkiej Brytanii oraz krajów Unii Europejskiej. Zarzuca platformie gromadzenie i wykorzystywanie danych dzieci bez wymaganych zgód. TikTokowi grożą miliardy funtów odszkodowania.

bDYTyhIn

Jeżeli sprawa zakończy się sukcesem, to każde dziecko uwzględnione w pozwie otrzyma tysiące funtów odszkodowania.

Zobacz także: Tik Tok będzie zakazany? "Ameryka prowadzi grę. Jesteśmy za wolnością"

Prawnicy będą próbowali udowodnić, że aplikacja należąca do chińskiego ByteDance, zbiera informacje na temat swoich młodych użytkowników bez koniecznych zgód. Chodzi o numery telefonów, nagrania video, dokładną lokalizację, dane biometryczne.

bDYTyhIt

Pozew złożono w imieniu wszystkich dzieci, które dołączyły do TikToka od 25 maja 2018 r. Właściciele TikToka zaprzeczają wszystkiemu i podkreślają, że udowodnią to w sądzie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYTyhIO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
@@@
3 tyg. temu
I do czego niby wykorzystają te dane, do brania kredytów? Szukanie dziury w całym
Tym się zająć
3 tyg. temu
A co z pozwem o zgładzenie milionów ludzi chińskim koronawirusem ? Już o tym że to w wojskowym laboratorium wyprodukowano bombę biologiczną zapomniano ? Dzieci z powodu tiktoka nie cierpią a jak wprowadzono go na rynki to każdy indywidualnie powinien za to odpowiedzieć.
Pikapong
3 tyg. temu
Dlatego Chiny powinny dostać pełne embargo na wszystko, tak jak Korea Północna. To jest kraj złodziei przemysłowych, łamiących wszelkie prawa człowieka.
bDYTyhIP
esbek
3 tyg. temu
Jak się samemu nic nie potrafi to trzeba innych włóczyć po sądach. Już Trump chciał bezskutecznie wykupić Tik-Toka. Tik Tok oleje te pozwy, bo nawet w samych Chinach zarabia krocie.
Bolo
3 tyg. temu
Normalnie szok i niedowierzanie! Chińczycy kradną osobiste dane! Z odszkodowania też zobaczą ślad węglowy bo Chiny to nie popierdółka żeby ich straszyć.