Notowania

gospodarka
28.07.2019 07:21

Onico z kolejnymi kłopotami. ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały spółce umowy kredytowe

ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały umowy kredytowe notowanej na NewConnect spółce Onico. Decyzje banków nastąpiły w oparciu o analizę sytuacji ekonomicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Onico. ING Bank Śląski i Alior Bank wypowiedziały spółce umowy kredytowe

ING Bank Śląski wypowiedział m.in. umowy o refinansowaniu rezerw z 2017 roku, umowy wieloproduktowej z 2012 roku i umowy kredytowej z 2018 roku. Oznacza to konieczność spłaty przez Onico łącznie 20,6 mln zł i 21,7 mln USD zobowiązań. W przypadku Alior Banku chodzi o umowę o kredyt w rachunku bieżącym zawartej 14 maja 2019 roku - podaje PAP.

Jak poinformowało Onico w komunikacie, skutkiem wstrzymania finansowania przez instytucje kredytowe i pogorszenia sytuacji ekonomiczno-finansowej może być istotne zagrożenie terminowej spłaty zaciągniętych zobowiązań. Spółka mówi też o konieczności wdrożenia działań naprawczych w celu odbudowania kapitałów własnych.

Alior Bank stwierdził rozbieżności w treści wniosku kredytowej według danych finansowych spółki za rok 2017 oraz wstępnych wyników finansowych a 2018 rok, z treścią opublikowanych danych sprawozdań spółki za rok 2018.

Zobacz: Trefne paliwo z Rosji. Polscy kierowcy mają powody do obaw?

W czwartek Onico poinformowało, że obligatariusze zażądali przedterminowego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej 16 mln zł. Żądanie przedterminowego wykupu obligacji dotyczy obligacji serii P (łączna wartość nominalna 4 mln zł) oraz obligacji serii R (wartość nominalna 12 mln zł). Jako termin zaspokojenia roszczeń obligatariusze wskazali 26 lipca 2019 r. - informuje PAP.

Onico zajmuje się obrotem paliwami, w tym LPG, biopaliw i diesla do polskich i międzynarodowych koncernów oraz odbiorców indywidualnych. Spółka realizuje również m.in. transgraniczne dostawy paliw płynnych przy wykorzystaniu transportu drogowego, morskiego i kolejowego.

Tagi: gospodarka, onico, paliwa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-07-2019

TtOrlen kosi konkurencję?

28-07-2019

Płynie g....po wodzieTo na obrocie paliwami też można popłynąć?

Rozwiń komentarze (2)