Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Opłata paliwowa w górę. Jest obwieszczenie ministra

683
Podziel się:

O 12,3 proc. ma wzrosnąć od marca opłata paliwowa. To już druga podwyżka na 2020 rok. Obwieszczenie właśnie w tej sprawie opublikował właśnie minister infrastruktury.

Opłata paliwowa w górę. Jest obwieszczenie ministra
(East News, GERARD/REPORTER)
bEJwuGIB

"Zmiany, o których mowa w pkt 1-3, stosuje się od dnia 1 marca 2020 r. zgodnie z art. 56 ustawy z dnia 13 lutego 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2020" - napisano w obwieszczeniu, cytowanym przez PAP.

To już druga podwyżka opłaty paliwowej na 2020 rok. Pierwsza - od stycznia - została przeprowadzona w listopadzie.

Ministerstwo Infrastruktury przewidywało wówczas wzrost stawek opłaty paliwowej na benzynę, olej napędowy i gaz na 2020 rok. Stosowne obwieszczenie podpisał wówczas wiceminister Rafał Weber, odpowiedzialny m.in. za sprawy związane z transportem drogowym.

bEJwuGID
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Stawka za 1000 l benzyn silnikowych miała wzrosnąć do 138,49 złotych z 133,21 złotych, które obowiązywały w 2019 roku.

Teraz okazuje się, że to za mała podwyżka i trzeba jeszcze dołożyć. Według opublikowanego właśnie obwieszczenia opłata ma wynieść jednak 155,49 zł za 1000 litrów benzyny.

bEJwuGIJ

To oznacza, że w porównaniu z 2019 rokiem wzrost wyniósł już ponad 20 złotych, czyli prawie 17 proc.

Z kolei opłata dla olejów napędowych, wyrobów powstałych ze zmieszania tych olejów z biokomponentami oraz biokomponentów stanowiących samoistne paliwa wyniesie 323,34 zł za 1000 l olejów napędowych wobec 306,34 zł w wersji z listopada. W ubiegłym roku natomiast wynosiła poniżej 300 zł.

Dla gazów opłata wzrośnie do 187,55 za 1000 kg. Jeszcze w ubiegłym roku było to 164,61 zł.

bEJwuGIK

Resort infrastruktury: paliwo nie zdrożeje

W opublikowanym w czwartek przed południem komunikacie, resort informuje, że podwyżka opłaty paliwowej nie spowoduje wzrostu cen paliw. Wszystko dlatego, że w tym samym czasie obniżona zostanie również akcyza. W efekcie podwyżki mają nie być odczuwalne.

" Podwyższenie stawek opłaty paliwowej o 17 zł za 1000 l i 1000 kg dokonane obwieszczeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 lutego 2020 r. zmieniającym obwieszczenie w sprawie wysokości stawki opłaty paliwowej na rok 2020 (M.P. poz. 211) dotyczy tylko i wyłącznie roku 2020 i jest neutralne dla cen paliw z uwagi na równoczesne pomniejszenie stawek akcyzy w tym samym okresie o 17 zł" - pisze resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJwuGJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(683)
Lubiezapierda...
2 lata temu
Ropa tanieje. Mieszkam w Dresden tu diesel jest najtańszy od kilku lat. Wczoraj tankowalem za 1,14. Na pełen bak pracuje 3 godziny. W Polsce jak zwykle wałek.
Szary
2 lata temu
A mówią że mafi niema jest i to legalna nieważne jaka partia ale nie możemy pozwolić na dyktaturę 1 parti ludzie obudźcie się
biedny max777
2 lata temu
Cóż mu tam, on ma sie bardzo dobrze i zarobki extra a my biedujemy itd,brawo PiS
bEJwuGJf
ja
2 lata temu
Przecież w wiadomościach TVP mówili, że ceny są jak w 2016 roku, a Polakom żyje się lepiej bo ceny ekskluzywnych jachtów i mercedesów spadają. Ale na poważnie – kupujemy zbyt wiele rzeczy. Nowe samochody, telefony, telewizory i inne „zabawki” tracące na wartości. Ważne jest ile się zarabia, ale ważniejsze jak i ile się wydaje. Niejeden bogacz już zbankrutował przez nieumiejętne wydawanie pieniędzy. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeryt.ura nie jest Ci potrz.ebna. Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi nauczyć radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By starali się zrobić tak, aby to pieniądze pracowały na nich, a nie oni na pieniądze.
dario
2 lata temu
Jeszcze jest dużo działek żeby podwyższyć opłaty, w związku z tym trzeba od razu powiększyć uposażenie parlamentarzystom o 1500 zł netto - oni nie mogą odczuć tych podwyżek oni są tacy biedni zapracowani , siedzą w tych swoich ławach poselskich narażają się na chemorojdy słuch im wysiada od tych narad i płomiennych mów.
...
Następna strona