Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Orban chce zmian granic? "Jego dementi jest niewiarygodne. Powstała nowa mapa Węgier"

- Choć nie znamy materiałów wywiadowczych, jest wysoce prawdopodobne, że Orban mógł snuć pewne plany terytorialne dotyczące Słowacji - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Far-Nowak z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. – Jego dementi jest bardzo dziwne. Mówi, że Węgry nie zgłaszają żadnych roszczeń terytorialnych, ale członkowie jego rządu mają mapę rewizjonistyczną Węgier. I tam na terenie Węgier jest część Słowacji, część Ukrainy, Rumunii a także Polski Spisz i Orawa. Dementi premiera Orbana jest w tej sytuacji niewiarygodne. Te mrzonki o rewizji granic to jest coś, co w polityce Węgier pojawia się już od dawna - podkreśla gość Wirtualnej Polski.

KOMENTARZE
(354)
Mika
rok temu
Bzdura.
Ludwik
rok temu
To mi się podoba: "Choć nie znamy materiałów wywiadowczych, jest wysoce prawdopodobne, że ...". To tak z serii: Głuchy słyszał jak niemy opowiadał, że ślepy widział ...
Andrzej Bogac...
rok temu
Ustalanie granic przez polityków „na kolanie" z uwzględnieniem sympatii politycznych, bez uwzględnienia podziałów narodowościowych i religijnych ma długą historię. Mistrzami w ustalaniu granic tworzących natychmiast zarzewie konfliktów byli Anglicy. Węgry Horwath’a były sojusznikiem Niemiec Hitlera i dlatego zostały ukarane po wojnie przez antyhitlerowską koalicję zabraniem ich rdzennych ziem. Na tych ziemiach pozostali Węgrzy i stanowią do dziś mniejszości narodowe na Słowacji, na Ukrainie i Mołdawii. Jest to o tyle niezrozumiałe, że Słowacja x. Tiso i Ukraina Bandery były bardziej oddanymi sojusznikami Hitlera niż Węgry. Wniosek jest taki, że tam gdzie na Słowacji i Ukrainie mieszkają i stanowią większość Węgrzy powinny być utworzone autonomiczne okręgi narodowościowe.
Dziadek Maksi...
rok temu
Na naszych oczach powstaje w Europie nowe mocarstwo. Może nawet "od morza do morza"? Wspaniały kolejny przykład na to, jak jeden cwaniak może ogłupić cały naród. (No prawie cały). Skąd my to znamy?
yes
rok temu
Cóz Austro-Wegry rozpadly sie a ich granice okrojone.Jak ma być spawiedliwosc to trzeba oddać zagrabione niesłusznie ziemie i to nie tylko Węgrom.
...
Następna strona