Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Orban marionetką w rękach Putina? "Pod pozorem walki o pokój wspiera politykę Rosji"

W czwartek w Brukseli rozpoczął się nadzwyczajny szczyt Rady Europejskiej. Wziął w nim udział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który witany był gromkimi brawami, ale nie przez wszystkich. Premier Węgier Viktor Orban jako jedyny nie klaskał, mimo że stał tuż obok prezydenta Ukrainy.

- Orban nie myśli o sobie jak o marionetce w rękach Putina, ale ewidentnie jego rząd to rząd putinistów. W UE Orban kreuje swój wizerunek tak, że reprezentuje interesy Rosji pod pozorem walki o pokój. Uważa, że Ukraina powinna się poddać, by nie eskalować konfliktu - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Artur Far-Nowak z Kolegium Gospodarki Światowej SGH. – Przypominam, że Węgry nie udostępniły swojego terytorium dla samolotów, niosących pomoc Ukrainie i aktywnie wspierają Rosję, m.in. poprzez zakupy rosyjskiej ropy. Orban miał nadzieję, że uda mu się ją sprzedać, ale to mu się nie udało. Orban gra po stronie Putina, nie idzie ręka w rękę z przywódcami zachodnich...

rozwiń
KOMENTARZE
(30)
DobraZmiana
rok temu
Coś podobnego ! Przecież Orban to jedyny (chyba ostatni ?) sojusznik PiS w UE ! Budapeszt w Warszawie to marzenie Prezesa PiS !
Brzoza
rok temu
Niech Wyemigruje do Rosji na co czeka dostanie paszport i obywatelswo od przyjaciela a moze i powolanie do wojska to powalczyc bedzie mial szanse na froncie w ziemiance# "bochater"wegierski!!!!!
Gosc
rok temu
Orban opanuj się !! Jeżeli tak bardzo ufasz Putinowi to zdecyduj się opuść UE , NATO .
MCU
rok temu
Brawo Orban. Chwała Rosji!!!
Wars
rok temu
Bardziej cenię przyjaźń z Węgrami i Panem Orbanem niż z Żełeńskim! To chyba normalne!!
...
Następna strona