Notowania

Przejdź na

Orlen ma otwartą drogę do przejęcia Ruchu. Obajtek: Widzimy duży potencjał

Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził układy przyjęte przez wierzycieli spółki Ruch, a to otwiera drogę dla PKN Orlen, który zamierza przejąć 100 proc. akcji. - Widzimy w tym projekcie duży potencjał – podkreślił Daniel Obajtek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
To ważna i konstruktywna decyzja sądu - skomentował Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

"Ważna i konstruktywna decyzja sądu. Droga do przejęcia 100 proc. akcji Ruch S.A. przez PKN Orlen jest otwarta. Widzimy w tym projekcie duży potencjał" - napisał na Twitterze w piątek prezes koncernu Daniel Obajtek.

Zgodnie z porozumiem zawartym 11 kwietnia przez Alior Bank, PKN Orlen i PZU, ten pierwszy przejmie 100 proc. akcji spółki Ruch po czym odsprzeda je płockiemu koncernowi naftowemu.

Fuzja Orlenu z Lotosem pozwoli na tańsze zakupy ropy. "Łatwiej będzie konkurować na globalnym rynku"

Układ ten prawomocnie potwierdził w piątek Sąd Okręgowy. Jak wynika z postanowienia, umorzonych zostanie 85 proc. wierzytelności wobec wydawców, którym Ruch winny był co najmniej milion złotych oraz 50 proc. długów wobec mniejszych wierzycieli, wobec których spółka miała zadłużenie w wysokości powyżej 100 tys. zł.

Orlen nim przejmie akcje Ruch-u musi jeszcze uzyskać zgody korporacyjne oraz zielone światło od prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Komisję Europejską – wynika z komunikatu wydanego przez Alior Bank.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2019

AnkaRatowanie polskich firm uwazam, za jedną z kluczowych form pomagania przez rząd. Ruch istnieje od wielu, wielu lat. Jest rozpoznawalna marką i należy … Czytaj całość

30-08-2019

Różowa PanteraKaczyński rozkazał zarządowi Orlenu przejąć Ruch SA, a za chwilę w Ruch SA będą pracować kolejni PiS-owscy Misiewicze, i znajomi królika.

30-08-2019

AdamWspaniałą decyzja polska polska firma nie upadnie i będzie jeszcze lepiej poreperowała.

Rozwiń komentarze (16)