Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Gospodarczyk
|
aktualizacja

Orlen ogłosił konkurs. "260 zgłoszeń"

6
Podziel się:

W postępowaniu kwalifikacyjnym dotyczącym wyboru 9 członków zarządu Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń kandydatów i kandydatek - poinformował Orlen na swojej stronie internetowej.

Orlen ogłosił konkurs. "260 zgłoszeń"
W postępowaniu kwalifikacyjnym na stanowiska w zarządzie Orlenu wpłynęło 260 zgłoszeń (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Jak podała rada nadzorcza Orlenu, zgłoszenia będą obecnie analizowane przez Komitet Nominacji i Wynagrodzeń Rady Nadzorczej, który 7 marca, po zbadaniu zgłoszeń pod względem formalnym i merytorycznym, przygotuje dla rady nadzorczej listę kandydatów i kandydatek na poszczególne stanowiska w zarządzie, którzy zaproszeni zostaną na spotkania z zespołami rady nadzorczej w dniach 11-16 marca.

Nowy zarząd Orlenu. Wpłynęło 260 zgłoszeń

W tygodniu następującym po 18 marca rada nadzorcza Orlenu zamierza dokonać wyboru członków zarządu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Miliarder zdradza "wielką ściemę" w handlu częściami samochodowymi Maciej Oleksowicz Inter Cars #19

W połowie lutego rada nadzorcza Orlenu ogłosiła postępowania kwalifikacyjne na stanowiska prezesa, dwóch wiceprezesów oraz sześciu członków zarządu.

Ogłoszenia dotyczyły stanowisk prezesa, wiceprezesa ds. finansowych, wiceprezesa ds. strategii i zrównoważonego rozwoju, członka zarządu ds. upstream, ds. energetyki i transformacji energetycznej, ds. sprzedaży detalicznej, ds. korporacyjnych, ds. handlu hurtowego i logistyki oraz ds. produkcji

6 lutego Witold Literacki, powołany przez Ministra Aktywów Państwowych do zarządu Orlenu, został powołany przez radę nadzorczą na funkcję pełniącego obowiązki prezesa spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Ja44
2 miesiące temu
Dwóch prekuratorów co opiniowali dla Bodnara w sprawie prokuratora generalnego wylosowali w spółce energetycznej 😂😂😂miało nie być nepotyzmu 🤔a co jest😉
Kaszub
2 miesiące temu
Spadek kursu ORLEN-u z 66 zł/akcje za Obajtka do 63 zł/akcję obecnie wskazuje na brak fachowców w gronie 260 kandydatów do foteli zarządu. Akcjonariusze wyrażają swój pesymizm w ocenie skutków zarządzania tym koncernem przez PO i koalicję 13 grudnia. Widać sołtys z Pcimia lepszy od inteligentów po MBA z Collegium Humanum. Nie bądź uczonym bądź roztropnym.
Zyski
2 miesiące temu
To Sztuczna Inteligencja takie stanowiska powinna zastąpić!
totu
2 miesiące temu
Takiego jak Obajtek będziecie jeszcze wspominać
ja czyli swój
2 miesiące temu
he, he......może kandydować i 1260 ale i tak wejdą "nasi". Więc pic na wodę fotomontaż