Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Orlen ma już nowego szefa Polska Press? "Konkurs jest fasadowy"

78
Podziel się:

Cztery dni - tyle trwała rekrutacja na nowego prezesa Polska Press. Dodatkowo kontrowersje budzi fakt, że jeden z wymaganych dokumentów wyrabia się... tydzień. - Konkurs jest fasadowy - komentuje dziennikarz Andrzej Stankiewicz. - Nabór to kwestia pozorów - wtóruje mu Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej".

Orlen ma już nowego szefa Polska Press? "Konkurs jest fasadowy"
Daniel Obajtek, szef spółki PKN Orlen, mówił o przejęciu Polska Press od dawna. (PAP, Radek Pietruszka)

Dziennikarzy o zdanie zapytał magazyn "Press".

Konkurs na prezesa Polska Press rozpoczął się 13 maja, a jego termin końcowy wyznaczono na niedzielę 16 maja. Sęk w tym, że na jeden z wymaganych dokumentów trzeba czekać do 7 dni.

Mowa o informacji z Krajowego Rejestru Karnego Rzeczpospolitej Polskiej o niekaralności. Rzeczniczki Polska Press i PKN Orlen odmówiły jednak komentarza. Póki co nie znamy także nazwiska zwycięzcy konkursu.

Zobacz także: Nowy Ład "na krachę". Orłowski: Wyraźnie zwiększymy deficyt

Jakie wymagania postanowiono przed kandydatami w rekrutacji? Nowy prezes musi dysponować świadectwem ukończenia studiów wyższych i posiadać co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Orlen oczekuje również, że nowy szef będzie charakteryzował się dużą odpornością na stres i umiejętnością pracy pod presją czasu. Ma również potrafić "zarządzać kryzysem i odznaczać się wysokim morale".

Przypomnijmy, że od ogłoszenia decyzji o przejęciu spółki przez grupę kapitałową Orlen, dotychczasowy prezes Marcin Dec szefował grupą wydawniczą tymczasowo, do czasu ostatecznego ukształtowania się zarządu.

Polska Press i kontrowersje wokół przejęcia

W kwietniu br. na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (wydział w Warszawie) wstrzymał bezwarunkową zgodę prezesa UOKiK na kupno wydawnictwa Polska Press przez PKN Orlen.

Orlen kontrował wówczas, że zawieszenie postępowania rejestrowego ma charakter jedynie formalny i podlega zaskarżeniu.

Na tę chwilę zarząd Polska Press Grupy pracuje w dwuosobowym składzie. Oprócz prezesa tworzy go także powołana w kwietniu Dorota Kania. Pod koniec kwietnia zarząd opuścili Magdalena Chudzikiewicz i ówczesny wiceprezes Dariusz Świąder.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(78)
Aleksandra
3 lata temu
I super ,że kogoś wybrali, osobiście trzymam kciuki za niego, trzeba mu gratulować i życzyć owocnej pracy.
Dereek
3 lata temu
Dobrze ze w końcu kogoś wybrali, jest to odpowiedni kandydat, tak na moje oko doskonale orientuje się w branży ,wiec wybór jest trafny.
Andrzej
3 lata temu
Istotnym faktem jest to, ze nie jest on politycznie z nikim powiązany, to akurat przemawia na jego korzyść.
Lumia
3 lata temu
Bardzo dobrze, to doświadczona osoba i na pewno będzie dobrym szefem ,zna sie na tym co robi, więc to był dobry wybór.
polka
3 lata temu
Nie nastawiajmy się tak negatywnie, może rzeczywiście będzie dobrze, a Polska Press skorzysta na takiej zmianie. Pozostaje nam trzymać kciuki.
...
Następna strona