Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
MKS
|

Oszustwo na... ciągnik. Rolnik stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

18
Podziel się

Miał być ciągnik za 39 tys. zł (plus koszt transportu), a jest zgłoszenie na policję. Funkcjonariusze przypominają, że nie należy przelewać tak dużych sum sprzedającym, których nie znamy. Oszukani z powiatu kraśnickiego już wiedzą, że powinni byli pojechać do sprzedawcy.

Oszustwo na... ciągnik. Rolnik stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych
Sprzedający okazał się oszustem, a ciągnik będący przedmiotem umowy pewnie nawet nie istnieje (Pixabay)
bDSDHmUR

Tę transakcję 26-latek i jego przyszły teść zapamiętają długo. Za pomocą serwisu aukcyjnego odnaleźli ogłoszenie o sprzedaży ciągnika. Po ustaleniu warunków sprzedaży otrzymali umowę z fakturą opatrzoną logiem serwisu i numerem rachunku do przelewu. Wysłali na wskazane konto 42 tysiące złotych.

39 tysięcy miał kosztować sam ciągnik, a transport kolejne trzy. Kupujący przelali pieniądze na wskazane konto – i kontakt ze sprzedającym urwał się. 26-latek skontaktował się z serwisem, z którego uzyskał informację, że to oszustwo i że numer rachunku nie figuruje w serwisie. Wszystko wyglądało jednak bardzo profesjonalnie; oszust wygenerował potwierdzenia transakcji, które zawierały logo serwisu.

bDSDHmUT

26-latek pojechał do banku chcąc wstrzymać transakcję, jednak było już za późno. Niezwłocznie zgłosił też sprawę policji.

Zobacz także: Poszedłem na pokaz "cudownych garnków". "Rzadko zdarzają się tak upierdliwe osoby, jak pan"

Kraśniccy policjanci, który podjęli działania, apelują o rozwagę w tego typu ogłoszeniach. "Rozliczenia o większej kwocie najlepiej realizować osobiście, dokładnie czytać i weryfikować skąd pochodzą wiadomości, potwierdzać wiarygodność ogłoszeń przed wysłaniem gotówki. Przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i nie dać się nabierać na zapewnienia sprzedających" – przypomina w komunikacie lubelska policja. 

bDSDHmUZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSDHmVu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
jar
2 miesiące temu
A co ? Konto w banku to zakładał duch ? Naprawdę tak trudno dotrzeć do właściciela ?
enter
2 miesiące temu
To jest te 5 minut strachu. Szkoda że zabronili płacić gotówką . Mogli zostawić chociaż transakcje jednostkowe / okazjonalne. A tak - będzie tego plugawstwa coraz więcej.
Alfa na beta
2 miesiące temu
Chcieliśta wygodnie i tanio kupować - to mata tą nowoczesność. Jeszcze wam bokiem wyjdom te internetowe interesy.
bDSDHmVv
Arsen Lupin
2 miesiące temu
Jakie kary, takie przestępstwa.
yxyxy
2 miesiące temu
Rozliczenia o większej kwocie najlepiej realizować osobiście - czyli jechać z walizką pieniędzy ?
...
Następna strona