Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Owsiak składa rezygnację. Nie jest już prezesem Fundacji WOŚP

39
Podziel się:

Jerzy Owsiak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej, że rezygnuje z szefowania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Może jak mnie nie będzie, to niektóre ataki na WOŚP się skończą - powiedział Owsiak. To również reakcja na śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

WOŚP: Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji
WOŚP: Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa fundacji (East News, Andrzej Hulimka/REPORTER)
bECQtMOd

Na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się o godzinie 15 Jerzy Owsiak poinformował media, że rezygnuje z kierowania Fundacją WOŚP.

Jak przyznał twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to efekt tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w niedzielny wieczór w Gdańsku.

Przypomnijmy, że podczas tradycyjnego zakończenia imprezy i "Światełka do nieba" nożownik zaatakował prezydenta miasta Pawła Adamowicza. Ten po kilkunastu godzinach walki o życie zmarł w poniedziałek po południu.

bECQtMOf

Owsiak podczas konferencji tłumaczył, że jego rezygnacja to również efekt wielu publikacji i komentarzy w jego kierunku. - Fundacja będzie działać dalej. Może jak mnie nie będzie, to te ataki na WOŚP będą mniejsze - powiedział Owsiak, wskazując tu m. in. niektóre "prawicowe portale" oraz komentarze w internecie jednej z posłanek.

Fundacja WOŚP formalnie powstała w marcu 1993 roku. Jej najważniejszym dziełem były finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które co roku gromadziły miliony Polaków i pozwalały zebrać miliony złotych na służbę zdrowia w Polsce.

Od początku funkcjonowania szefował jej twórca WOŚP Jurek Owsiak.

bECQtMOG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(39)
kumpel
5 miesięcy temu
Zgredek,masz ksywke idealnie pasujaca do tojego charakterku,obys nie musial nigdy korzystac ze sprzetu WOSP.PIS nie daje,to my dajemy.
... hę ...
5 miesięcy temu
Może chce POdwyżkę ???
Chyba ...
5 miesięcy temu
Będzie produkował średniowieczne witraże ?
bECQtMOH
ola
3 lata temu
Nie może odejść taki człowiek!!! To wielki autorytet.
Bogna
3 lata temu
Dopiero teraz przeczytałam wszystkie komentarze. Czy Leon i Zgredek to jakieś jednostki chorobowe? Panie Jurku, za rok konieczny sprzęt do badań psychiatrycznych. Może na początek przesiewowych....
...
Następna strona