Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Paczki z AliExpress od lipca droższe

14
Podziel się:

Sejm musi przed 1 lipca wdrożyć do polskich przepisów unijną dyrektywę z pakietem VAT dla przesyłek e-commerce spoza UE. Podatek od przesyłek z Chin będą pobierały internetowe platformy sprzedażowe.

Paczki z AliExpress od lipca droższe
Zmiany w VAT dotkną przede wszystkim osoby, które zamawiają z AliExpress (stock.adobe)
bECrAovF

Kilka dni temu Sejm zatwierdził przepisy implementujące dyrektywę unijną z pakietem VAT e-commerce. Teraz ustawą zajmie się Senat, który ma 30 dni na dodanie swoich poprawek. Jeśli senatorowie zdążą w miesiąc, pakiet wejdzie w życie już 1 lipca br.

Do wdrożenia pakietu e-commerce VAT zobowiązane są wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej. Jeśli tego nie zrobią, muszą liczyć się z postępowaniem które może zakończyć się sprawą przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.

Zobacz także: Zmiany w podatkach. Semeniuk: Nie jestem osobą zbyt wrażliwą dla najbogatszych
bECrAovH

Zmiany w VAT dotkną przede wszystkim osoby, które zamawiają z AliExpress. Nowe regulacje określają zasady rozliczania przesyłek o wartości do 150 euro, które pochodzą spoza Unii Europejskiej (np.Chin).

Zgodnie z nowelizacją, VAT od małych przesyłek spoza UE będą musiały pobrać w pierwszej kolejności internetowe platformy sprzedażowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECrAowi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Demo-Bezpośre...
3 miesiące temu
Demokracja Bezpośrednia... Państow okrada ludzi od wielu lat przy zarabianiu 19% dohocowego przy kupownaiu sprzedwacza z naczych pieniędzy płaci kolejne 19% Panstów plus Vat 23% Jak dodaż koszty prowadzenia działalności + Zatrudnienia Państwo obrabia wasze tyłki w Wysokości ok 80 % I jeszcze im mało !!!! Przeciż to kradzież !!! Głosujcie na demokracje Bezpośrednią by to zmienić nie oddawajcie swoich głosów na dramo. Koto kożysta przede wszytkim z tych sklepów zwykle osoby najmniej zarabiarabiające ci co zarabiają durzo nie chcą czekać i tak kupują w na rynku krajowy a bardziej ubodzy tracą jeszcze bardziej ( nie dość że przesyłki listowne które ważą dużo to transport lotniczy jest drobi bardzo ) to jeszcze każą płacić podatek od Transportu w cenie + podatek od cła, przesyłki z ali. i tak podrzożały przez wirusa i koszty poczty a teraz co płacić 500% wartości rzeczywistej towaru ? przecież tam w większości Pośrednicy sprzedają ( a co państwo daje za te 23 % da gwarancje zwrotu ? ), da gwarancje dostarczenia ?, Da gwarancje że towar jest zgodny z opisem a nie bubel a wiele się takich zdarza. Zamiast pomóc większości ludzi to szkodzą większości ... Czy nie mogli by zwolnić z jakich kolwiek opłat do wartości 100 - 300 Euro na miesiąc by ci co narzekają nie musieli by tego robić i nikt nie był poszkodowany ? Mówią o nałożeniu vat-u na Ali. ale to nie na ali. go nakładają lecz na swoich współbraci młodszych. i komu w tym szkodzą ??? Zwiększają ubustwo najmniej zarabiających.
Boug
3 miesiące temu
Zastawia mnie jedno na co nie do końca potrafię znalesc odpowiedź. Co z paczkami które zostały wysłane przed 1 lipca a po tym czasie dojdą? Czy wówczas VAT będzie na nie już doliczany czy nie np przez pocztę polską podczas odbioru ( zakup był przecierz przed 1 lipca więc takie aliexpres nie ściągało jeszcze vatu)? Czy też te przesyłki przejdą jeszcze na starych zasadach?
uftg
4 miesiące temu
pis szuka pieniędzy , wszystko co w Polsce jest praktycznie z Chin , zapłacimy my wszyscy
bECrAowj
Jaja
4 miesiące temu
Niech najpierw Poczta Polska odszuka zaginione przesyłki, które z Chin potrafią dolecieć w tydzień i ich ślad zanika po przekazaniu lokalnej firmie przewozowej.
Jakub777
4 miesiące temu
Socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył, a które w innych ustrojach nie istnieją. Pasożyty trzepią kasę na ciężko pracujących.