Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Paczkomatom InPostu rośnie konkurencja. Do gry chce wejść Poczta Polska i Orlen

45
Podziel się

Nawet tysiąc urządzeń do odbierania i nadawania przesyłek w przyszłym roku chce mieć Poczta Polska - informuje "Rzeczpospolita". Państwowy operator pocztowy chce w tej dziedzinie współpracować z z Orlenem i Allegro.

InPost jest pionierem tej technologii i traktuje "paczkomat" jako zastrzeżoną nazwę.
InPost jest pionierem tej technologii i traktuje "paczkomat" jako zastrzeżoną nazwę. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDzewlNh

Jak pisze gazeta, coraz więcej firm stawia na urządzenia do odbioru i nadawania przesyłek. Pionierem na tym rynku w Polsce jest InPost, który już teraz ma 4,8 tys. paczkomatów i w szybkim tempie stawia kolejne.

Konkurencyjne wobec urządzeń firmy Rafała Brzoski automaty stawia w Polsce duńska firma SwipBox, ale na razie tylko wewnątrz sklepów.

Negocjacje z Duńczykami kończy Poczta Polska, która chce stawiać takie urządzenia na ulicy. Na początek pilotażowo spółka chce udostępnić urządzenia w siedmiu aglomeracjach.

bDzewlNj
Zobacz także: Obejrzyj: innowacje w Poczcie Polskiej

- Jeśli rozwiązanie zda egzamin, chcielibyśmy rozbudować sieć w kolejnych miastach - mówi "Rzeczpospolitej" Rafał Makowski z Poczty Polskiej. Wyniki pilotażu mają być znane pod koniec roku.

Z informacji "Rzeczpospoltej" wynika, że Poczta Polska we współpracy z Orlenem i Allegro w 2020 r. chce mieć co najmniej tysiąc takich urządzeń.

bDzewlNp

Państwowy operator pocztowy od dłuższego czasu zapowiadał stworzenie własnej sieci automatów do odbioru paczek, które mają być konkurencją dla paczkomatów InPost. Firma Rafała Brzoski jest pionierem tej technologii i traktuje "paczkomat" jako zastrzeżoną nazwę.

Jak mówi Rafał Brzoska z InPostu, dostawy do paczkomatów rosną szybciej niż usługi kurierskie. W 2018 r. było to 56 proc., a w szczycie świątecznym nawet 92 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzewlNq
bDzewlNK
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(45)
Roben
2 lata temu
Czy ja dobrze rozumiem, państwowe spółki Orlen oraz Poczta Polska chcą wykończyć polska firmę Inpost duńskimi Paczkomatami? Przecież to jawne działanie na szkodę polskiej firmy.
Patriota
2 lata temu
Duńska firma produkująca automaty będzie dostarczała je do Polskich Państwowych firm? Gdzie tu wspieranie swojej gospodarki?
JKP
2 lata temu
Zrobiłem w ubiegły weekend zakupy na allegro w trzech miejscach. Trzy różne sposoby dostawy - InPost, Paczka w Ruchu i Poczta - list polecony. Wysłane przez nadawców PP i InPost ramo, Ruch po południu w Poniedziałek. Otrzymałem Inpost - wtorek po południu, Ruch - środa rano, poczta -czwartek. Dodam, że Inpost i Paczka w Ruchu dystans ponad 400 km, Poczta Polska - ok 50 km.
bDzewlNL
Andy7808
2 lata temu
PP list polecony priorytetowy wysłany w środę rano dostarczyła już we WTOREK tydzień później. Aż 70 km. A teraz te ceny od kwietnia... Porażka!!!
renek
2 lata temu
Jeszcze niech tylko zejdą z kosmicznych cen i wtedy może im "wyjdzie", jak na razie paczka nadana pocztą( wartość + ostrożnie) to 36 zł. a kurierem 16 zł. I ten czas dostarczenia...
...
Następna strona