Notowania

Partia Razem domaga się kontroli finansów w PiS

Partia Razem złożyła do Państwowej Komisji Wyborczej wniosek o kontrolę finansową Prawa i Sprawiedliwości. Jest to reakcja na ujawnione wczoraj przez "Gazetę Wyborczą" nagrania spotkania z lipca 2018 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Przypomnijmy, że we wtorek "Gazeta Wyborcza" ujawniła nagranie rozmowy Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Dotyczyła ona m.in. wynagrodzenia dla Birgfellnera za wykonanie prac na zlecenie spółki Srebrna.

W reakcji na te doniesienia, Partia Razem złożyła wniosek o kontrolę finansowa w PiS. Poinformowała o tym na konferencji prasowej przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej - donosi RMF FM.

PKP zmienia się w holding. Firma szykuje się do międzynarodowej konkurencji

- Partia polityczna nie może prowadzić działalności gospodarczej ani użyczać lokalu na działalność gospodarczą. Jarosław Kaczyński nie może otworzyć na Nowogrodzkiej sklepu mięsnego, kasyna albo biura deweloperskiego. Za te lokale płacą podatnicy. Jeśli w siedzibie partii prowadzi się biznes, to po prostu łamie się prawo - powiedział Adrian Zandberg.

Zauważył, że partie polityczne otrzymują duże pieniądze z budżetu po to, żeby nie wchodziły w patologiczne układy polityczno-biznesowe.

- Dlatego obowiązuje je zakaz prowadzenia działalności gospodarczej. Tymczasem od lat media informują, że jedna z partii politycznych obchodzi te przepisy. Nowe publikacje ujawniają ścisłe związki pomiędzy partią Prawo i Sprawiedliwość oraz spółką Srebrna – powiedział Zandberg.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl*

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-01-2019

juziorozliczyć tę zbójecką partię pis ,wysłać do san escobar

30-01-2019

52Tak działa "dobra zmiana - PGZ - Pisowska Grupa Złodziei.

30-01-2019

wikingŻyd.

Rozwiń komentarze (32)